אלבום תמונות בעבודת יד – חוסך לך זמן

זמן. זמן הוא המשאב הכי יקר והכי מוגבל שלנו.

את אמא, אולי כבר סבתא, יש לך קריירה, ואת נמצאת בהרבה יותר מידי קבוצות ווטסאפ של הגנים ובית הספר והחוגים, והקבוצות עם המורה והקבוצות של ההורים בלי המורה, ויש לך גם את כל הבית על הכתפיים, ואולי איזה זוגיות לתחזק, ומה עם עצמך? תחביבים שהזנחת, חברות שכבר מזמן לא ראית.

למי יש זמן לכל זה?

לאמהות אין, זה בטוח.                                                                                            

את מג’נגלת כמיטב יכולתך בין עשרות דברים שדורשים את תשומת הלב המרבית שלך, חיה בחברה שמצפה ממך להיות סופר-וומן מצד אחד וסופר-אמא מצד שני.

וזה הרבה.

לאט לאט אמהות למדו שיש דברים שהן יכולות להוציא החוצה לאאוטסורסינג בלי שזה ישחק להן על המצפון. את אולי נעזרת במישהי שתנקה את הבית ותיתן יד עם בישולים וכביסות. את נעזרת בסבתא יום בשבוע שתוציא את הילדים כדי שתוכלי להישאר בעבודה ולהשלים פערים. אולי יש לך בייביסיטר קבועה שעוזרת עם הסעות לחוגים.

את הבגדים של הילדים את בוודאי לא תופרת בעצמך, את הצעצועים שלהם את הרי לא יושבת ומגלפת בעץ.

אבל את האלבומים? עד כאן. משום מה דווקא באלבומים אמהות מרגישות שאין עוד מלבדן ורק הן אלו שיכולות להכין את האלבום לגיל שנה, ואת האלבום לגיל שלוש, ואת האלבום המשפחתי מהחופשה בחו»ל, ואת המתנה לחתונת הכסף של ההורים.

זה לא הולך ביחד עם חוסר הזמן שלך. והאמת? שאין צורך. באמת שאין. לפתוח את הנייד, ואת המחשב, להתעלף מכמות התמונות, לבחור תמונות, לברור תמונות, ואיך אפשר בכלל לסנן תמונות של הילדים שלך עצמך?! ואז לפתוח את המחשב ולעבוד עם תוכנה של אלבומים דיגיטליים? באמת? בשביל איזה אלבום גנרי שנראה בדיוק כמו עשרות אלבומים של אנשים אחרים, בשביל הילדים שלך? כל הזמן וההשקעה הזאת ובסוף זה איזה אלבום תמונות משעמם שהם בכלל לא יפתחו?

מגיע לך יותר. מגיע לך יותר ומצריך ממך פחות.

אני מסננת לך את התמונות על פי שיקולים מקצועיים ובהתאם להנחיות שלך, ואת כמובן מאשרת ומדייקת את הבחירה. וממש כמו עבודה בלימודים – הרבה יותר קל לתקן טיוטה שמישהו כבר כתב לך מאשר לכתוב את המילה הראשונה על עמוד ריק.

אני דואגת להדפסה של התמונות ואני מעצבת לך את האלבום בסגנון שאת בחרת.

את בוחרת – אני מבצעת.

הזמן שלך נשאר שלך.