אלבום זוגי במתנה

במירוץ החיים הלחץ עולה ככל שמתקדמים.

אנחנו צריכים להשקיע בקריירה ולהתקדם במעלה דרגות הניהול, בשאיפה להיות מתוגמלים גם ברמה הכספית והתנאים כך שנוכל להשקיע את התגמול הזה חזרה בעצמנו. אנחנו שואפים לרכוש דירה או לבנות בית, ומתחייבים בפני הבנק למשכנתא לעשר, עשרים ושלושים שנים קדימה.

במקביל אנחנו הופכים להורים, ולוקחים על עצמנו את המלאכה המאתגרת אך גם המספקת ביותר שקיימת – חינוך הילדים שלנו. ההורות שלנו דורשת את מרבית הזמן שלנו כשאנחנו לא בעבודה. אנחנו מסיעים לחוגים, אנחנו מעורבים בפעילויות השונות, ותמיד שם בשבילם.

ובין לבין ישנם גם חברים, ישנם וחדשים, שכיף להיפגש איתם ולשמור על קשר. ואת עצמנו, הו כמה קל זה להזניח את עצמנו. גם השקעה בעצמנו דורשת זמן. אנחנו רוצים להישאר בכושר, לפתח תחביבים, לפנק את עצמנו מידי פעם במסע שופינג או בסדנה שתמיד חלמנו עליה.

ואחרי כל זה, בזמן שאין לנו, נשארה אי שם בפינה גם הזוגיות.

כמה קל לקחת את הזוגיות שלנו כמובנת מאליה. אבן הבניין הכי חזקה ואיתנה שעליה בנינו את כל הפירמידה המטורפת הזו שנקראת החיים, בסוף היא זו שנשחקת הכי מהר.

אני אוהבת כשמזמינים ממני אלבום זוגי. כזה שיש בו תמונות של הילדים, אבל קצת, והדגש הוא דווקא על הישות הזו של הזוגיות בפני עצמה. תמונות מההיכרות הראשונה, תמונות מטיולים בארץ ובחו"ל. תמונות מרגעים משותפים, מלאי נחת וציפייה לבאות, או מלאי הודיה על ההווה.

אלבום זוגי הוא מתנה מלאת כוונה להראות לבן או בת הזוג שאנחנו כאן, ואנחנו רוצים לנער את האבק, או לשמר את הברק, או בקיצור להגיד לו שהוא חשוב לנו, שאנחנו אוהבים, שאנחנו כאן, בדיוק כמו לפני תשע, חמש עשרה, או שלושים שנים.

העבודה היא רק עבודה, וגם ממנה פורשים לגמלאות בשלב מסוים. הילדים תמיד יישארו הילדים שלנו, אבל גם הם פורחים מהקן ומקימים משפחות משל עצמם. וקשה להאמין, אבל גם המשכנתא בסוף נגמרת.

ומה נשאר? אותו האדם שבחרנו בו אי אז מזמן, כשהיינו צעירים, רזים ויפים.

וצריך להגיד לו את זה, שבחרנו בו, ואנחנו ממשיכים לבחור בו, ואנחנו אוהבים. כל הזמן, לא להזניח, לא לקחת כמובן מאליו. אלבום זוגי. של שישים תמונות. כדי להראות לו שישים רגעים של אהבה, שאנחנו חושבים עליו, שרצינו לשמח אותו, וששנינו ביחד זה הדבר הכי טוב שיש.