האלבום שמיטל הזמינה ללין

בין כל הפוסטים העקרוניים והכלליים שלי, אני אוהבת מידי פעם לצלול לתוך סיפור של אלבום אחד ולספר אותו מנקודת המבט של מאחורי הקלעים. כל אלבום הוא מספר סיפור, אבל הוא גם סיפור בפני עצמו. מאחורי כל אלבום יש את הסיפור של איך הוא נולד, מאיפה הגיע הרעיון ללקוחה, ואיך הוא התקבל ברגע השיא.

האלבום שמיטל הזמינה בשביל יום ההולדת ה-6 של לין הוא בהחלט סיפור ששווה לספר.

יש הרבה לקוחות שאיתם אני מתכתבת דרך המסנג'ר של הפייסבוק או דרך האתר, אבל מיטל, מיטל רצתה לדבר טלפונית. כבר בשיחה הראשונה שלנו הבנתי שמדובר באישה מיוחדת מאד, שבחרה בשלב הזה של חייה לשים את גידול הילדים בראש סדר העדיפויות.

הם התרחקו מהמרכז הסואן ובנו בית מדהים עם נוף לכנרת. היא עזבה את עבודתה הקודמת ובחרה להישאר בבית עם הילדים בשנים האלו כשהם עדיין פעוטות. קול של תינוק מתוק בחודשיו הראשונים ליווה ברקע את השיחות שלנו.

מיטל היא אמא מעניקה. רואים עליה. שומעים עליה.

אבל כמו לרובנו, היא רוצה להעניק יותר מכמות השעות שיש לה ביממה.

היא רצתה לתת ללין אלבום ליום הולדת שש, ולא הסתפקה באלבום קטן של 20X20 כמו שאני בדרך כלל ממליצה לגיל הזה. מיטל רצתה ללכת על האלבום הכי גדול, ובאמת כך היה. אלבום של 30X30 עם מעל 150 תמונות. רק שתבינו, יש לי אלבומי חתונה עם פחות תמונות מזה.

היא בחרה בקפידה כמה תמונות וביקשה שאשאיר לה לידן מקום לכתוב, כי אלו היו רגעים מאד משמעותיים. הפעם הראשונה שלין נעמדה לגמרי לבד במיטה, היום הראשון בגן, התחפושת שהיא הכינה לעצמה לפורים.

האלבום של לין הוא אלבום של שפע, של מאמא שמעניקה לבת שלה. זה כמו להעמיד סירים לשבת. רק לתת עוד ועוד, שלא יחסר. שלא תחסר תמונה מפה ושלא נפספס את הרגע משם.

זה מרתק בעיני איך הזיכרונות שלנו מתעצבים, ואיך כל אחד מאיתנו בוחר לנצור דווקא רגעים מסוימים על פני אחרים.

מיטל רצתה שאשלח לה תמונות מתהליך העבודה, היא רצתה להתרגש מעצם התהליך. כשהאלבום הגיע אליה זה היה ביום שלין נשארה בבית ולא הלכה לגן בגלל חום, וממש מהשמיים יצא שדווקא ביום הזה, במקום לפתוח את העטיפה באופן חגיגי בערב כל המשפחה, לין פתחה אותה בבוקר, עם אמא, ויכלה לדפדף ולהתלהב מכל ההפתעות שבפנים.

כשהגיע הערב וכל המשפחה התאספה לחגוג לין כבר הסתובבה בגאווה עם חזה נפוח והשוויצה באלבום שלה, ומיטל כתבה לי שהגשמתי לה חלום.

זה הסיפור שמאחורי הסיפור, האלבום של לין.