אלבום בעבודת יד – מתנה מותאמת אישית

כשנטע ואני שוחחנו על עיצוב האלבום לבנה הפעוט היא לפתע השתתקה ואז אמרה לי בקול חצי מתנצל "אבל תקשיבי, יש לי בעיה, הוא אוהב ורוד, אם הוא יקבל אלבום תכלת הוא בוודאי יתעצב".

אז נכון, שרוב המארזים של הניירות המדוגמים לתינוקות מגיעים לפי החלוקה המסורתית של תכלת לבנים וורוד לבנות. אבל מי אמר שבעיצוב האלבום בפועל אנחנו צריכים להתאים את עצמנו לתבניות הקיימות?

לו נטע הייתה הולכת לעצב אלבום שהוא מוצר מדף, והייתה צריכה לבחור מתוך מבחר מוגבל של דוגמאות מוכנות מראש, תבניות מוגדרות ללא כל התייחסות לנמען של האלבום, בוודאי היה לה מאתגר עד כדי בלתי אפשרי למצוא אלבום ורוד לבן.

בדיוק במקרים האלו אני כל כך שמחה שהאלבומים שלי הם לא מוצרי מדף. שאני לעולם לא אעצב אלבום לפני שאני אבין מי מככב בו, מי הנמען שלו.

אנחנו לא מתאימים לתבניות מוגדרות מראש. יש לנו תחביבים שונים, רצונות שונים. אנחנו אוהבים צבעים שונים ודוגמאות שונות. לקבוע מראש שכל הבנים יקבלו אלבומים בצבע תכלת וכל הבנות יקבלו אלבומים בצבע ורוד זה פשוט עוול. כל אחד צריך לקבל את מה שהוא אוהב, את מה שישמח אותו. ומשמחים אותנו דברים שונים.

אהד אהב את הפועל באר שבע ואלבום בר המצווה שלו היה כולו אדום. חס וחלילה שלא יתגנב לשם איזה צהוב. אלה הייתה בתקופה של נסיכות, וזה היה האלבום שהיא קיבלה.

"אין שום בעיה" עניתי לה אז בשיחה. זה בדיוק כל הקסם של אלבומים בעבודת יד. היכולת המוחלטת להתאים את העיצוב לנמען של האלבום. כל אלבום שונה, ייחודי, נבנה מאפס בעבודת יד מלאה כדי להתאים לאירוע. זה משהו שאי אפשר בשום מצב להשיג באלבומים דיגיטליים, או באלבומים שיש בהם רק כמה אופציות לעיצוב.

באלבומים בעבודת יד החופש שלי ביחד עם הלקוחה לדייק את העיצוב היא כמעט מוחלטת. וזה בא לידי ביטוי בהרבה יותר מאשר רק בחירת הצבעים. זה גם בבחירת סגנון עיצוב שקט או מקושקש, תוספת של אלמנטים עם טקסטורות שונות כמו חוטי רקמה ועוד כיד הדמיון הטובה.

אתם לא תבניות מוגדרות מראש. אין שום סיבה שהאלבומים שלכם יהיו כאלה.