אלבום לברכות בלבד

באלבום שאני מכינה עכשיו אין תמונות. אפילו לא אחת.

יש בו ברכות. שמונים ושתיים כאלו. ברכות שנכתבו בכתב יד עגול ויפה על כרטיס ברכה מהודר, וברכות שנכתבו על המעטפה של האולם. ברכות קטנות וברכות גדולות. כולן יפות. כולן מלאות מילים טובות ואיחולים לבביים.

אהרון ומוריה התחתנו בסוף אוגוסט 2018, וקיבלו מהאורחים שבאו לחגוג איתם המון ברכות לחיי נישואין אוהבים ומאושרים. ובסוף האירוע הברכות נאגדו בגומייה והוכנסו לקופסת נעליים באיזה ארון בחדר העבודה. קצת מבאס לא? לקחת את כל המילים הטובות האלו ולשמור אותן בקופסה בארון?

גם אהרון התבאס מהמחשבה הזאת, והחליט לעשות מעשה ולשלוח לי את כל הברכות כולן. את הגדולות והקטנות, המקומטות עם הנייר מהמחברת והנוצצות עם הכרטיס שנקנה במיוחד. כי הרי בכולן המילים המשמעותיות הן אלו שחשובות באמת, ולכולן מגיע מקום של כבוד. אלבום של כבוד. אז לבקשתו של אהרון, כחלק מהמתנות שהוא מתכנן למוריה לכבוד יום הנישואין הראשון שלהם, אני מכינה לו אלבום לברכות החתונה.

בניגוד לאלבום תמונות, שבו התמונות הן באותו גודל, מקסימום יש תמונות לאורך ותמונות לרוחב, כאן האתגר הטכני הוא משמעותי הרבה יותר. הברכות מגיעות בגדלים שונים, חלקן על כרטיס עם עמוד אחד וחלקן בכרטיס נפתח. חלקן צרות ורחבות וחלקן מרובעות וגדולות.

ואם זה לא מספיק, הגיוון במרקמים, בצבעים, בפונטים המודפסים ובכתבי היד – כולם יוצרים עומס עיצובי מובנה, וזה עוד לפני שבחרתי נייר מדוגם אחד לאלבום.

לכן החלטתי הפעם לקחת את הדומיננטיות העיצובית צעד אחד אחורה, ולבחור בעיצוב מאד שקט, על גבול המונוכרומטי אבל לא ממש. בחרתי ניירות מדוגמים עם מוטיב של חתונה, בגווני שחור-לבן-אפור-ורוד. הורוד הוא חשוב כאן כדי בכל זאת לתת זריקת צבע לתוך האלבום, וכן הלקפיץ קצת את הרקע.

השחור-אפור-לבן שהם הדומיננטיים במקרה הזה מאפשרים לאלבום להיות במה אלגנטית ומהודרת שעליו בולטות הברכות על כל הצבעוניות המתפרצת שלהן.

עם השוני בגדלים אני אתמודד על-ידי חלוקה לקבוצות והכנת כיסים ומפלים ייעודיים. מפל אחד סגור בסרט תחרה בגוון זהב-מט יהיה המקום המושלם להכניס אליו את הברכות הקטנות, אלו שנכתבו על המעטפה של האולם, או על פתקים קטנים יותר, כך שהם לא ילכו לאיבוד אל מול הברכות המהודרות יותר.

אין ספק שזה אחד האתגרים הטכניים הגדולים שהובאו לפניי, אני כבר לא יכולה לחכות לראות איך תצא התוצאה הסופית!