שמירה על פרטיות הלקוחות בתהליך העבודה על אלבום

כבר כתבתי כאן לא מעט על האמון שתהליך העבודה איתי דורש מלקוחותיי. בניגוד למקומות בהם ניתן לרכוש אלבום מוכן שמוצר מדף גנרי, ולראות מלכתחילה איך ייראה המוצר הסופי, במקרה שלי הלקוחה לא יודעת מראש איזה אלבום היא תקבל. אנחנו אמנם מתאמות את הקונספט העיצובי, מדברות על הסגנון והמינון של האלמנטים הקישוטיים, אבל בסופו של דבר היא לא רואה סקיצה ולא יכולה לבקש לערוך שינויים. אמון מלא.

היבט נוסף של האמון הזה הוא בכך שלקוחות שולחים לי את התמונות הפרטיות שלהם, וסומכים עליי שאטפל בחומרים האלו באופן הנאות וההולם, לא רק מבחינת ההדפסה, אלא גם מבחינת השמירה על הפרטיות שלהם. כאשר לקוח שולח לי תמונות אני מורידה אותן למחשב שלי, מסדרת, ממיינת, מחלקת לתיקיות שונות, ועוברת ביחד עם הלקוח את תהליך הרכבת תמהיל התמונות שייכנסו לאלבום. עבורי זהו חלק בלתי נפרד מהתהליך, ולמעשה זה עונה על אחד הצרכים הכי מהותיים של לקוחותיי – התמודדות עם כמויות אדירות של תמונות שנערמות בטלפון הנייד שלהן, ואין להן לא זמן ולא פניות רגשית להתחיל לסנן אותן.

אחרי שתהליך בחירת התמונות לאלבום הסתיים אני שולחת את התמונות להדפסה בבית דפוס מקצועי. למעשה יש כאן שני גורמים שבאים במגע עם התמונות הפרטיות של הלקוחות – אני ובית הדפוס. בית הדפוס מוחק את התמונות לאחר ביצוע ההדפסה, וכך גם אני. אחרי שאני חוזרת מבית הדפוס ומשווה לראות שבאמת כל מה ששלחתי אכן הודפס, אני בודקת האם צריך לסדר את התמונות באופן מסוים, וכשיש לי את כל מה שאני צריכה מונח לפניי על השולחן אני מוחקת את התמונות מכל מקום שבו הן נמצאות. אני מוחקת אותן מהזיכרון של הטלפון הנייד שלי, וכמובן מוחקת מהמחשב שלי.

ובאשר לאלבום עצמו – אני מצלמת את כל האלבומים שלי. אני מצלמת אותם כדי שאוכל להעלות אותם לאתר וליצור לי תיק עבודות מגוון, עשיר ונאה, שדרכו תוכלנה לקוחות פוטנציאליות להתרשם מהעבודות שלי ומהסגנון של האלבומים שלי. תיק העבודות הגדול הזה מקבל משנה חשיבות בעסק שבו, כאמור, אני לא יכולה להראות ללקוחה את המוצר הסופי שבעבורו היא שילמה.

לאתר עצמו אני מעלה את האלבומים כאשר הדמויות בהן מטושטשות ולא ניתן לזהות את האנשים המצולמים בתמונות, או שאני מעלה אותם בפנים גלויות כאשר ניתן לי אישור מפורש לכך מצד הלקוחה.

האמון של הלקוחות בי ובתהליך העבודה איתי הוא המפתח להצלחה של העסק הזה, שמירה קפדנית ומוחלטת על פרטיות הלקוחות היא אבן יסוד בזכייה באמון הזה ושמירה עליו.