המבחן האמיתי של אלבום תמונות מעוצב

זה לוקח פחות משניה. רגע אחד קצרצר שלא רבים יבחינו בו או יתנו את הדעת למשמעות שלו. זה יכול להיות מבט חטוף לעבר הטלפון הנייד לבדוק האם התקבלה הודעה חדשה, או הסתכלות זריזה בשעון היד לבדוק מה השעה כבר. הרגע הזה עומד לנגד עיני בכל אלבום שאני מעצבת, ומתנוסס כמו נורת אזהרה בוהקת, מזכיר לי להיות על המשמר ולא ליפול למלכודת השעמום.

צריך להודות בכך, יש דברים מסוימים בחיים שלנו שאינם נושאים את אותה מידה של משמעות ועוצמה עבור אחרים כפי שהם נושאים עבורנו. וזה לא מתוך רוע, או חוסר אכפתיות. האנשים הקרובים ביותר לנו, בני המשפחה והחברים הקרובים, הם הרי שמחים בשמחתנו ונמצאים שם כמשענת ברגעים הקשים. ואף על פי כן, לעיתים העוצמה של רגעי השיא הקטנים של השגרה אינה נחוות אצל אחרים כפי שהיא נחווית אצלנו.

אז אנחנו מראים להם את אלבום התמונות שלנו, והם מביטים בעניין אמיתי, ומעבירים עוד עמוד ועוד אחד, ומגיבים ומפרגנים, ואם האלבום מעוצב נכון ומדויק הוא יסתיים עם תחושה של « מה? כבר נגמר? אין עוד? ». אלבום שמעוצב בצורה מעייפת ומשעממת יביא מהר מאד לאותו רגע קצר וארור של מבט בשעון לבדוק כמה זמן כבר עבר.

כדי להימנע מהרגע הזה אני מקפידה לעצב את האלבומים שלי כך שכל עמוד נראה ומרגיש אחרת. כמובן שיש קונספט כללי וקוהרנטי ששומר על אחידות לכל אורך האלבום, אבל הטכניקות של קיפולי הנייר משתנות מעמוד לעמוד, כך שכל עמוד יוצר עניין חדש, ומגביר את הסקרנות לקראת העמודים הבאים. חשוב לי האלבום יגרור התלהבות לא רק מהתמונות עצמן, אלא גם מהדרך שבה הן מאוגדות ונשמרות בתוכו.

אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד יכול להביא לידי ביטוי את שמחת החיים, הדינאמיות, הגיוון והייחודיות של הרגעים שאותם אנחנו רוצים לשמר. במקום ספר עב כרס עם תמונות בכל עמוד ועמוד, אלבום תמונות בעבודת יד מאפשר אינטראקציה ועניין למי שמעלעל בו, ומעצים את החוויה שהוא נועד לייצר.

לא משנה לאיזו מטרה נועד האלבום שלכם, בין אם זה אלבום שנה ראשונה לתינוק, אלבום זכרונות מטיולים ברחבי העולם, אלבום במתנה לחברה טובה שחוגגת יום הולדת ארבעים, או אלבום לסבתא שחוגגת 75 וכל הנכדים הכינו לה ברכות – אל תסתפקו בספר בנאלי עם עמודי תמונות. ספרו את הסיפור שלכם באמצעות אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד שימקסם את החוויה שאותה אתם רוצים להעביר.