אלבום שנה ראשונה לתינוק

אלבום שנה ראשונה לתינוק הוא כבר כמעט פריט חובה בכל מדף בחדר ילדים.

השנה הראשונה היא כל כך משמעותית, הם נולדים גורי-אדם קטנטנים, תלויים בנו לחלוטין, רק רוצים להתכרבל בתוך החיבוק של ההורים ולהרגיש בטוחים ומוגנים.

ואז לאט לאט הם גדלים, מתחילים לחייך, מתחילים להיות מודעים למרחב שסביבם ולחקור אותו. עוברים כמה חודשים והם מתחילים להתהפך, לזחול, מתיישבים, נעמדים ואפילו הולכים.

הם לומדים להשתמש בגוף שלהם, מתחילים לפטפט בשפה הקשקושית של התינוקות, וכהרף עין הם כבר חוגגים את יום ההולדת הראשון שלהם.

אצל ילדים בכורים בדרך כלל השנה הראשונה תלווה בהתרגשות עצומה בכל שלב ושלב בדרך, והמסע אל עבר יום ההולדת הראשון מלווה בתהליך התבגרות מקביל גם אצל ההורים הטריים. אצל הילדים שבאים אחר כך השנה הראשונה היא כבר חוויה שונה, הזמן הסובייקטיבי עובר מהר יותר רק בשל העובדה שיש כבר עוד ילדים בבית.

אלבום שנה ראשונה לתינוק או לתינוקת הוא הדרך המושלמת לנצור את אותם רגעים משמעותיים שחולפים לנגד עינינו כל כך מהר. כמו בכל האלבומים שלי, העובדה שמדובר באלבום בעבודת יד מאפשרת להכניס לאלבום הרבה יותר מתמונות. למשל, אפשר לצרף את הצמיד מחדר הלידה, אותו צמיד פלסטיק תואם שעונדים להורים ולתינוק.

אפשר ללכת על עיצוב קלאסי, כמו התכלת המתוק מדבש בעיצוב של האלבום של איתי, והוורוד הקסום באלבום של דור. אפשר לבחור עיצוב דווקא שובב יותר, כמו באלבום השנה הראשונה של איתמר. אפשר לבחור עיצוב שמתכתב עם השם של התינוק, כמו מוטיב האריות שמופיע בניירות המדוגמים שמעטרים את האלבום של ליאו.

ההמלצה שלי לגודל האלבום היא אלבום בגודל 20ס"מ על 20ס"מ, זה רק נשמע קטן, בפועל זה חתיכת אלבום והגודל שלו פשוט מושלם לפעוט להחזיק בעצמו ולהתעסק עם זה לבד, והרי יש כל כך הרבה עם מה להתעסק שם – תמונות נשלפות מתוך כיסים, עמודים שנפתחים, סרטים למשוך בהם כדי לחשוף תמונות נוספות. כל האלבום זו חגיגה מלאת הפתעות, בדיוק כמו השנה הראשונה.

כמות התמונות המומלצת בעיני היא בין 40 ל-70 תמונות, זה מאפשר להדגיש באמת את רגעי השיא בהתפתחות ולראות על רצף האלבום גם את רצף הזמן.

אלבום מעוצב בעבודת יד לשמור באופן הכי אישי, ייחודי ומרגש את השנה הכי משמעותית בחיינו ובחיי האוצרות האהובים שלנו.