האלבום המשפחתי של רונן

לרונן היו המון תמונות, וכשאני אומרת המון – אני מתכוונת ל-ה-מ-ו-ן. אלפי תמונות, והן היו מפוזרות בין הטלפון הנייד למחשב לגיבויים אוטומטיים במיני עננים, ובנוסף היו לו ספרי זכרונות, ספרי שנה ראשונה ומעקב התפתחותי כאלו של תינוקות, שבהם נכתבו «חוכמות» של הילדים ונקודות ציון משמעותיות לצד רגעים ביתיים חד פעמיים.

רונן שמע את הפרסומת שלי באחד הפודקאסטים של «רשת עושים היסטוריה» ופנה אליי כדי שאסייע לו לאגד את כל החומר הרב הזה ולזקק אותו לכדי אלבום תמונות משפחתי מעוצב בעבודת יד. במקום אלפי תמונות מפוזרות בצורה אקראית ולא סדורה, רונן רצה אלבום אחד שינצור בתוכו את האווירה הייחודית, החמה והמשפחתית של משפחה מרובת ילדים בקיבוץ בדרום הארץ. כמו שקורה לרוב האנשים, הכמות הגדולה של התמונות והפיזור שלהן הכניעו אותו, ובמשך תקופה ארוכה הוא התקשה להתפנות לפרויקט הזה, שכמובן דורש זמן רב ומשאבים רגשיים. בדיוק במקום הזה אני נכנסתי לתמונה, ויכולתי להציע לרונן מענה מיטבי לצורך שלו.

היכולת שלי לסייע ללקוחותיי בתהליך בחירת התמונות, לחסוך להם זמן ואנרגיות של התעסקות עם זה, מהווה יתרון עצום בעבודה איתי ומאפשרת ללקוחותיי ליהנות מתהליך יצירת האלבום תוך שאני מסירה מהם את השלב הלוגיסטי המורכב הזה.

מלאכת בחירת התמונות לאלבום של רונן לא הייתה פשוטה, הכמות בהחלט הייתה מאתגרת, ובנוסף לה היה לי חשוב לשמור על פרופורציה בין הילדים הראשונים שמטבע הדברים צולמו יותר, אל מול הילדים הצעירים במשפחה, שכבר הופיעו יותר בתמונות רבות משתתפים מאשר תמונות לבד. בסופו של דבר הגענו לתמהיל של כ-80 תמונות ששיקף וייצג את התפתחות המשפחה וגדילת הילדים, על רקע האווירה המיוחדת של הקיבוץ והנגב.

מספרי הזכרונות של הילדים רונן צילם לי עמודים וקטעים נבחרים, ואת הציטוטים של הילדים הדבקתי באלבום לכל אורך העמודים בינות לתמונות. התוספות האלו העשירו מאד את האלבום ונתנו לו עומק והעצימו את המהות האישית שלו.

את האלבום ארזתי היטב בעטיפה הכחולה המפורסמת שלי, עטפתי בכמה מטרים טובים של נייר פצפצים, הכנסתי למעטפה שגם אותה הידקתי כמו שצריך עם נייר דבק חזק, ושלחתי באמצעות הדואר לקיבוץ של רונן. אני עוקבת אחרי החבילה לוודא שתגיע ליעדה בשלום, ומחכה בקוצר רוח לשמוע את תגובתו של רונן לכשיקבל את האלבום לידיו.