איך התחלתי לעצב אלבומי תמונות בעבודת יד

מכירים את זה כששני אנשים נמצאים בידידות קרובה שנים ארוכות, ואז יום אחד הם מגלים שבעצם האהבה האפלטונית שלהם התחלפה בהתאהבות עמוקה והם הופכים לזוג? ומגלים שכל מה שהם חיפשו כל השנים האלו במקומות אחרים היה למעשה מתחת לאף שלהם כל הזמן הזה? אז ככה התחלתי לעצב אלבומים בעבודת יד כעסק.

כל החיים שלי אהבתי לתעד, ולצלם, ויותר מהתיעוד והצילום עצמו אהבתי לשמר את התיעוד הזה  ולהכין אלבומי תמונות. כשחזרתי מהטיול הגדול שלי של אחרי הצבא היו לי עשרות תמונות, עלונים מעשרות מקומות שביקרתי בהם, מפות, מזכרות פיזיות ומה לא, וידעתי שאלבום כיסים פשוט לא יוכל להכיל את זה. אז לקחתי דפי A4 פשוטים, גזרתי והדבקתי וחשבתי ועיצבתי, ואי אז בשנת 2004 הכנתי לעצמי את האלבום המעוצב בעבודת יד הראשון שלי.

מאד אהבתי את התוצאה. אהבתי את העובדה שלא התפשרתי על תבנית מוכנה מראש שמישהו אחר הגדיר לפי מה שמסתדר לו, אלא שיכולתי לעצב את האלבום בדיוק כפי שרציתי, לשלב בו פריטים שהיו חלק בלתי נפרד מהחוויה אבל לא היו תמונות ממש, והכי אהבתי שהאלבום הזה היה יחיד במינו. שבהגדרה זה אלבום שכמוהו יש רק לי, אין לאף אחד אחר על פני הכדור עוד אחד כזה.

מאז עברו שנים, התמקצעתי מאד בטכניקות, למדתי הרבה בתחום והשתפרתי בדיוק ובמתודת העבודה שלי. בגיל 35, כשהתפטרתי מעבודתי כעורכת דין במחלקת אמנות בינלאומיות באגף משפט של משרד החוץ, הרגשתי שאני צריכה לקחת שנת שבתון מהקריירה המשפטית הארוכה שהייתה לי, וטיפה לנוח ולשנות קצת אווירה.

הרעיון להקים עסק עצמאי לעיצוב אלבומי תמונות בעבודת יד התחיל כמעט כקוריוז, אך עד מהרה נשאבתי לתוכו והתאהבתי בו ומצאתי את עצמי לומדת איך מקימים, מרימים ומנהלים עסק עצמאי. למדתי שיווק ותמחור וניהול, שייפתי את ליין המוצרים שלי, דייקתי את ההגדרות העסקיות שלי, מהר מאד נסקתי לגבהים מטורפים ומאז אני מכיילת את עצמי בכל פעם, מדייקת עוד קצת ובעיקר נהנית מכל רגע.

העבודה עם לקוחות שונים ומגוונים, הכנה של אלבומים שבכל אחד מהם טמון סיפור ייחודי בפני עצמו, כל אלו תורמים להתפתחות האישית והמקצועית שלי, והופכים את הכנת האלבומים המעוצבים בעבודת יד לחלק בלתי נפרד ממני. תחביב שהיה שם תמיד הפך למקצוע.