כיתובים ליד התמונות

אני אוהבת להוסיף כיתובים ליד התמונות באלבום. אני יודעת שבחירת התמונות המדוקדקת זיקקה בידי את החוויה שאני רוצה לתעד לכדי מספר מצומצם של תמונות, ואני רוצה למקסם את התיעוד הזה ולהעביר את החוויה בהקשר הרחב שלה ולמקם אותה על ציר הזמן והאירועים.

מעת לעת אני נשאלת על ידי לקוחות האם ניתן להוסיף כיתובים ליד התמונות באלבומים שהם מזמינים ממני, ואני תמיד שמחה לענות על כך בחיוב. באלבומי טיולים בדרך כלל מבקשים לרשום את שמות המדינות או המקומות ואת תאריכי הביקור, באלבומים משפחתיים לעיתים מבקשים לכתוב כותרות או ציון אירועים משמעותיים.

בניגוד לאלבום תמונות דיגיטלי, שבו הכל צריך להיות מוכן בעת העימוד ואז להישלח באופן אוטומטי ועיוור להדפסה, באלבום בעבודת יד המצב שונה לחלוטין. באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד יש ללקוח את הגמישות המלאה להחליט האם הוא מעביר לי מראש את הכיתובים שהוא מעוניין שייכנסו לאלבום, ואז אני מכניסה אותם כחלק מהעיצוב עצמו; או אם הלקוח מעדיף אני יכולה להשאיר לו קטעים ריקים מעוצבים ומיועדים לכתיבה שלו ליד התמונות.

כשאני מכניסה את הכיתובים לאלבום אני עושה זאת באמצעות הדפסה אם יש כמות מלל גדולה, או באמצעות אותיות מודבקות אם יש כמות מלל קטנה. אבל יש משהו מאד יפה בעיני דווקא באפשרות השניה, שבה הלקוח יקבל את האלבום ויכתוב בכתב היד שלו את הטקסט המלווה של התמונות. אני חושבת שזה מוסיף מאד לאותנטיות של האלבום, ולחמימות העולה ממנו, בטח כשמדובר באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, שכל כולו הדגשת המימד האישי.

עולם הניירות המדוגמים הוא כמו תיבת אוצר בלתי נגמרת, ויש לי את האפשרות ליצור תיבות טקסט ריקות מעוצבות המשתלבות באופן מושלם וקוהרנטי עם האלבום עצמו. זה מתאים במיוחד לאלבומים משפחתיים, שבהם באמת מלאכת בחירת התמונות מתמצתת את האלבום לכדי רגעי השיא והרגעים המייצגים שאנחנו רוצים לנצור. הטקסט משלים את התמונות ויחד הם יוצרים את הסיפור המלא והשלם שלנו.

חשבו על כך באלבום הבא שתזמינו, ונסו לשבץ בו גם כיתובים מלווים ליד התמונות. אני מבטיחה לכם שזה ישדרג את החוויה שתקבלו מהאלבום שלכם.