אלבום תמונות בהוקרה למחנכת הכתה

לקראת יום המורה שחל ב-10 בדצמבר 2020, פנתה אליי יערה, אמא מהוועד של כתה ד’3 באחד מבתי הספר היסודיים בארץ. היא התעניינה בהכנת מיני-אלבום כמתנת הוקרה למחנכת הכתה. זה היה רעיון מקסים במיוחד ומיד התחלנו לחשוב על הקונספט לאלבום. מבחינה טכנית מדובר היה באלבום תמונות מעוצב בגודל A5, שזה חצי של דף נייר רגיל שכולנו מכירים. האלבום נפתח לשניים ובכל צד קיפולי נייר ואלמנטים קישוטיים שמאגדים את התמונות.

באשר לתמונות עצמן, כיאה לתקופה הנוכחית שבה רוב הלימודים של ילדי הכתה נערכו מרחוק באמצעות למידה מקוונת, החלטנו ללכת על קונספט של תמונות למידה מרחוק. יערה ארגנה תמונות של כל ילדי הכתה, מצולמים בפוזת הלמידה מרחוק שלהם – מול המחשב, עם האוזניות, וכיוצ“ב, ומחזיקים שלט נייר שעליו כתבו תודה למחנכת שלהם.

הניירות המדוגמים שבחרתי היו כולם עם מוטיבים של בית ספר. מהניירות האלו שמחכים אצלי חודשים ארוכים עד שמגיע הרגע המדויק עבורם. על הכריכה החיצונית של האלבום הדבקתי את הברכה שכתבו ההורים למחנכת, וארזתי את האלבום בעטיפה הכחולה המפורסמת שלי באריזת מתנה שכיף לקבל.

לא כל אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד צריך להיות פרויקט גדוש וטעון רגשית, כמו שלא כל מתנה למחנכת צריכה להיות גיפט-קארד. יערה ואני יצרנו יחד מתנה משמעותית, מרגשת ואישית בתקציב של ועד הכתה. התגובה, למרבה השמחה, הייתה נרגשת אף היא. צוותי ההוראה של ילדינו עובדים במציאות מורכבת מאד בשנה האחרונה, מאז פרוץ מגפת הקורונה. דווקא בשנה הזו מתבקש להשקיע מעט יותר מחשבה ויצירתיות בהוקרת התודה להם. מיני-אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא המתנה המושלמת. מתנה אישית, מלאת כוונה וערך. אני כבר נערכת עם ההזמנות לסוף השנה, ואתם?