אלבומים מאתגרים

כל אלבום הוא אתגר, אבל יש כאלה שהם קצת יותר. בעיקר כשמדובר באלבומים לגברים.

אלבום לבצלאל מהטיול בשביל ישראל

בצלאל טייל עם החברים שלו בשביל ישראל, וחנה, אמא שלו, הזמינה בשבילו אלבום שישאר המזכרת האישית והמיוחדת שלו מהחווייה הכל כך משמעותית הזאת. להכין אלבום לבחור צעיר זה חתיכת אתגר.

זה כן צריך להיות מעניין, אבל לא ילדותי; זה כן צריך להיות מושקע בפרטים הקטנים, אבל לא עמוס מידי.

אני אף פעם לא מעצבת אלבום לפני שאני רואה את התמונות לפניי. 

אני מביטה בהן עד שההשראה מגיעה.

התמונות מקטעי המסלול השונים כללו, בין היתר, גם תמונות של סימון השבילים על האבנים – לבן, כחול, כתום. זה היה זה.

בכל עמוד באלבום הכנתי לו את פסי הסימון של השביל, ובגוונים האלו מתובלים במעט חום יצרתי מאטינג מאד דק לתמונות והשתמשתי בהם כדי להקפיץ את התמונות החוצה.

עיצוב עדין, שקט, מוקפד בפרטים הקטנים – אפילו את הסרט שקושר את מפל התמונות בחרתי בקפידה כך שלא יהיה סטאן רך ומבריק אלא סרט טיולים כחול.

אלבום לבן במתנה משרה

התמונות ששרה שלחה לי כשהזמינה אלבום במתנה ליום הולדתו של בן היו מאז ינקותו ועד לשמחת הבת של התאומות המתוקות מדבש שנולדו להם. ובן הוא גבר גבר כזה, עם תמונות עם חברים מאירועי ספורט וחליפת צלילה, מטייל בעולם ומחופש בפורים.

העיצוב של האלבום לבן היה מונוכרומטי, אבל לא משעמם. בפלטת הצבעים בחרתי שחור לבן וגוונים של חום, עם נגיעות מידי פעם של זהב ובעמוד האחרון עם התמונה של התאומות לא התאפקתי ונתתי נגיעה מאד עדינה של ורוד בהיר. כדי לשבור את החד מימדיות של הצבעים בחרתי בניירות מדוגמים עם צורות גיאומטריות, שיכניסו עניין ודינאמיות לאלבום.

אלבום לעומרי במתנה מרוני

התמונות באלבום שרוני הזמינה לעומרי היו תמונות זוגיות של שניהם, מסשן צילומי הריון לפני שבנם הבכור נולד. אבל העיצוב הוקדש כולו לעומרי, עם אלמנטים שמתכתבים עם מוטיב הפיראטים שעומרי אוהב.

זה תמיד מסקרן אותי לשמוע מה חשבו הגברים על המתנה הזאת, של האלבום בעבודת יד, וזה תמיד מסב לי אושר גדול לדעת שעמדתי באתגר ושהם אהבו את התוצאה.