תהליך גיבוש החומרים לאלבום תמונות מעוצב בעבודת יד

אחד הדברים הכי חשובים לי בניהול העסק שלי הוא להעניק חוויית לקוח מיטבית ללקוחותיי. אני אסתכן בלהישמע כמו קלישאה של חברת תעופה רגע לפני הנחיתה, אבל אני באמת מודעת לכמות האלטרנטיבות הקיימות בשוק האלבומים, וזה לא מובן מאליו בעיני כשלקוחות בוחרים בי. לכל אורך תהליך העבודה המשותף חשוב לי שהלקוחה תרגיש שהיא בידיים טובות, ולהוביל את התהליך בנועם ולגלות כמה שיותר גמישות לקראת הלקוחה והעדפותיה.

בתור עסק של בן אדם אחד, כאשר המוצר והשירות שלי מוגדר באופן מאד ספציפי ומיועד לקהל מאד מוגדר, יש לי את הפריבילגיה לגלות גמישות וקשב לרצונות ולצרכים המיוחדים של כל לקוח ולקוח. יש לקוחות שהם דיגיטליים לגמרי ועובדים דרך תיקיות מסודרות בדרייב, ויש לקוחות שהם עדיין אולד-סקול וממש מביאים לי תמונות פיזיות או שולחים לי דרך הווטסאפ. יש לקוחות ששולחים הכל מסודר לפי תיקיות ממוספות ויש לקוחות ששולחים מקבץ של כמה מאות תמונות וצריכים את הסיוע בבחירת תמהיל התמונות שיודפסו וייכנסו לאלבום.

השלב המקדמי הזה בתהליך העבודה יכול לקחת יום-יומיים, ויכול גם לקחת שבועיים ויותר, הכל תלוי בדינמיקה ובפניות של הלקוחה לטובת העניין. בהינתן שאנחנו יכולות להתכנס ללוח הזמנים של הפרויקט ולעמוד בתאריך שהוגדר למסירה – נניח אם האלבום מיועד כמתנה לאדם אחר או לאירוע מסוים, אין שום בעיה מבחינתי להתגמש ולהתאים את עצמי להרגלי העבודה של הלקוחה.

כעת אני עובדת במקביל על שלושה פרויקטים, אשר בכל אחד מהם שלב הקדם-עיצוב התנהל באופן שונה, והם יכולים להמחיש את היכולת שלי להתאים את עצמי ללקוחה. גם עניין זה נובע עבורי מאותו מקום של המשמעות של הכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד – האלבום צריך להתאים את עצמו ללקוח, לא הפוך, וכך גם אני משתדלת עד כמה שניתן להתאים את עצמי ללקוח, ולא הפוך. זה יתרון משמעותי שיש אצלי לעומת חברות גדולות שמבוססות על ייצור המוני ואחיד.

באלבום הראשון, שדינה מאוסטרליה הזמינה עבור אחותה ליום הולדת 70, היא שלחה לי מקבצי תמונות בלא פחות מעשרים ושבעה אימיילים שונים, ובכל אחד הנחיות לגבי התמונות באותו מייל. אחר כך שוחחנו ארוכות בטלפון על מנת לוודא את הסידור של התמונות באלבום. באלבום השני, זה שמאמנת הכושר האלופה הזמינה כמתנת חתונה לשני מתאמנים שלה, היא פשוט שיתפה אותי בתיקייה בדרייב, יחד צמצמנו את התמונות וסגרנו על קונספט עיצובי כללי, ויצאתי לדרך. באלבום השלישי, האלבום המשפחתי השנתי של אביעד, שחוזר אליי כבר שנה שנייה כדי להכין אלבום סיכום שנה למשפחתו, נוהל העבודה ברור ומוגדר – אביעד שולח לי תיקיות מסודרות עם תמונות לפי נושאים, כולל הכיתובים המלווים, וזקוק לי בעיקר כקבלנית ביצוע.

כל המהות של הכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד היא לספר את הסיפור המיוחד שלנו, באופן ייחודי שהוכן במיוחד עבורנו. כפי שבאלבום עצמו אני לא רוצה לבחור מתוך סט גנרי ומוגבל של תבניות, כך גם בתהליך העבודה המשותף עם לקוחותיי אני לא רוצה לפעול בצורה עיוורת לפי המכנה המשותף הנמוך ביותר. התאמה אישית ללקוחותיי היא ערך עליון עבורי, וככזה עליה לבוא לידי ביטוי לכל אורך תהליך העבודה המשותף שלנו, החל מראשיתו.