שימור חוויות באלבום שהוא חוויה

אנחנו נוהגים לערוך את אלבומי התמונות שלנו כך שישקפו את רגעי השיא בחיים שלנו. עיון באלבומים שלנו משקף רצף של הישגים וחוויות שאנחנו רוצים לתעד ולזכור. אחד היתרונות המובהקים שבהכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא שהפורמט של האלבום מתכתב עם החוויות שאותן האלבום מתעד ויוצר עבורן אכסניה באותה רוח. במקום ספר פשוט עם דפים חלקים שהעיון בו הוא פאסיבי, הרי שאלבום תמונות בעבודת יד יוצר חוויה אינטראקטיבית בפני עצמה מעצם ההתבוננות בו.

נכון, גם באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הצופה מעביר עמודים, אבל בשונה מאלבום דיגיטלי או מאלבום כיסים פשוט, הרי שבאלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הצופה לא נשאר פאסיבי, אלא כמעט בכל עמוד הוא יוצר קשר עם האלבום ועם התמונות הנמצאות בו.

זה יכול להיות באמצעות פתיחה של סרט נאה הקשור ולאחר התרתו מתגלה שאפשר לפתוח את התמונה כמו פרח ולמעשה היא מגלה לא פחות מתשע תמונות שונות; או שהסרט עצמו מאגד מפל תמונות פתוח או סגור, כאשר אוחזים בתמונה אחת, תמונת הקצה, והיא פותחת סדרת תמונות לאורך או לרוחב. זה יכול להיות באמצעות עמודים שנפתחים בסגירת מגנט או כפתור, או תמונות שמציצות מתוך כיס ואפשר להוציא אותן ולהתבונן בהן מקרוב.

המינון של האלמנטים הקישוטיים תלוי כמובן בכמות התוכן שיש באלבום, ומעל לכל בטעם האישי של הנמען שעומד לקבל אותו, אבל גם במקרים בהם כמות התוכן הייתה מצומצמת באופן יחסי והטעם היה מעט שמרני מהמקובל, עדיין אפשר ליצור חווית דפדוף באלבום שהיא שונה מסתם העברת עמודים. החוויה הזו משמעותית כיוון שהיא מאריכה את השהות שאנחנו מקדישים לכל עמוד באלבום, ומאפשרת לנו באמת להתבונן בתמונות ולהעניק להן את הכבוד הראוי.

בניגוד לאלבומי תמונות שכוללים הרבה מאד עמודים, אני משתדלת להישאר עם מספר יחסית צנוע של דפים ועמודים, ולכלול בכל עמוד בין תמונה אחת ועד עשרים, תוך שימוש בטכניקות שונות של קיפולי נייר. באמצעות זה אני יכולה לשמור על גיוון בין העמודים, להימנע מלחזור על עצמי באותו אלבום, ולשמור על סקרנותו של הצופה לכל אורך האלבום.

כאשר הצפייה באלבום היא חוויה בפני עצמה, כך מועצמת החוויה שאותה האלבום נועד לנצור ולשמר. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מתאים לכל מטרה ולכל אירוע, החל מאלבומי שנה ראשונה לתינוק, דרך כל מסלול החיים ועד לאלבום במתנה ליום הולדת 90 ועד מאה כעשרים! צרו איתי קשר ונתאים עבורכם אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מלאה.