שילוב "תמונות ישנות" באלבום

אני מכינה הרבה סוגים של אלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד. מכיוון שאין לי מוצרי מדף, אלא כל אלבום מוכן ומעוצב לפי הזמנה ולפי הרצון של הלקוחה, קשת הנושאים שלקוחותיי מבקשים לתעד באלבומים שלהם היא בלתי מוגבלת. הכנתי אלבומים כמתנות לימי הולדת מגיל לידה ועד גיל שמונים, אלבומים לשמחות כמו חתונות ובר/ת מצוות, אלבומי טיולים, אלבומי פרידה מעמיתים לעבודה ואלבומי תודה למורה אהובה, ואפילו אלבום שכל כולו תמונות של פארק הירקון.

אחת ההזמנות הנפוצות ביותר שאני מקבלת היא לאלבום זהב, שמבחינתי זה שם כולל לאלבום תמונות שהוא מתנה לגיל 70 והלאה. הילדים של חתן או כלת השמחה מתארגנים ומלקטים תמונות, מספרים את סיפור החיים של אביהם או אימם כפי שהם תופסים אותו. הכי קל זה למצוא תמונות מהשנים האחרונות, תמונות עם הנכדים או אירועים משפחתיים משותפים.

האתגר האמיתי מתחיל כשמנסים לשלב באלבום תמונות ישנות יותר, תמונות שצולמו לפי שישה, שבעה ואפילו שמונה עשורים. אלו תמונות ילדות, לעיתים תמונות שצולמו בכלל במדינה אחרת, תמונות שהן מרגשות במיוחד בשל העוצמות ההיסטוריות הטמונות בהן.

התמונות האלו בדרך כלל כבר מודבקות באלבום ישן ומעט מתפרק, או שהשנים כבר הדביקו אותן לנייר השקוף שנועד לשמור עליהן ולהפריד בין העמודים שבאלבום. בשלב הזה נדמה ללקוחותיי שאנחנו עומדים בפני משימה טכנית מורכבת של הפרדת התמונות, והם לא בטוחים איך נעשה זאת.

על אף החשש, המענה למצב הזה הוא פשוט מכפי שניתן לחשוב – פשוט צלמו את התמונה עם הטלפון הנייד שלכם ושלחו לי באמצעות הווטסאפ. כן. בדיוק מה ששמעתם. רק הקפידו שאם התמונה נמצאת מתחת לנייר שקוף אז לצלם אותה ללא שיש מנורה דולקת בקרבת מקום, על מנת שלא ייראה הבזק אור על התמונה שתצלמו.

הפשטות של הפתרון הזה מכה אותם בתדהמה. הם לא בטוחים האם זה יעבוד והמנטרה הקבועה של "שליחת תמונות בווטסאפ" פוגעת באיכות נשמעת תדיר. ובכן, אחרי כמעט שלוש שים בעסק הזה, ועשרות אלבומי זהב שהכנתי בדיוק כך, אני יכולה להגיד בביטחון גמור שזה עובד מעולה. בגלריית התמונות שבאתר תוכלו למצוא תחת הלשונית "אלבומי זהב" דוגמאות למגוון אלבומים שהכנתי וכללו תמונות שהועברו אליי בדיוק בדרך הזאת.

שילוב "תמונות ישנות" באלבומים משדרג אותם, מוסיף להם מימד כל כך אישי, אותנטי ומרגש, שזה פשוט חבל לוותר עליהן רק בגלל מחשבות מוטעות על האופן הטכני שבו ניתן לצלם אותן. סמכו עליי, ראיתי את הקסם הזה קורה עשרות פעמים, ואשמח לגרום לו לקרות גם באלבום הזהב שלכם.