שיא הרגש: המלצות מלקוחות והוכחה חברתית

תהליך העבודה איתי דורש אמון מלא של הלקוחות בי. בניגוד לאלבומי תמונות דיגיטליים שבהם המעצב יכול לשלוח את הסקיצה באימייל ולקבל משוב ותיקונים מהלקוח, במקרה שלי מדובר באלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד, מה שאומר שברגע שהדבקתי תמונה לעמוד אין דרך חזרה. אין לי כפתור "undo" ללחוץ עליו.

בשל כך שלב התיאום המקדים מקבל משנה חשיבות. אני מוודאת שוב ושוב את הקונספט של סידור התמונות, איזו תמונה תואמת לאיזו ברכה, האם יש תמונה שצריכה לקבל מקום של כבוד ולא להיבלע בין עוד עשר תמונות במפל תמונות וכיוצ"ב.

ועדיין, אחרי כל התיאומים והדיוקים וההקשבה – בפועל אני עושה את העבודה באופן עצמאי, ללא מעורבות שוטפת של הלקוחה. אני מציינת את זה מראש כי אני יודעת שזה לא מתאים לכל אחת. יש כאלו שחשוב להן לעצב בעצמן את האלבום ולוודא כל מיקום של כל פריט. זה בסדר גמור כמובן, כל אחת צריכה ללכת עם התהליך שנכון ומדויק עבורה. אלבום תמונות, ועוד כזה שמעוצב בעבודת יד, הוא פריט כל כך אישי ומשמעותי, שיותר מהכל חשוב שהלקוחה תהיה שלמה עם התהליך ועם הבחירות שלה.

הרגע הזה שבו האלבום נמסר ללקוחה והיא רואה אותו בפעם הראשונה הוא רגע מאד דרמטי עבורי. גם אחרי כמעט שלוש שנים בעסק הזה, וגם אחרי מאות לקוחות, אני עדיין מתרגשת ונדרכת כשאני יודעת שהאלבום עומד להיפתח, ובודקת בתדירות גבוהה את הטלפון שלי לראות אם כבר התקבלה הודעה מהלקוחה עם הפידבק על האלבום.

ההודעות הנרגשות מהלקוחות, לפעמים באמצע הלילה כי הן לא יכולות להתאפק עד הבוקר, ממלאות אותי באושר ונותנות לי כל כך הרבה ביטחון ואנרגיות להמשיך וליצור. כל כך הרבה לקוחות, מאות לקוחות, וכל אחת יחידה במינה. כל אחת ממקום אחר בארץ או בעולם, בגיל שונה, במיקום אחר בחיים, עם העדפות עיצוביות שונות, עם טעם שונה, והמשותף לכולן הוא שהן בחרו לתת את האמון שלהן בי.

המשובים המקסימים והמרגשים האלו מוכיחים שהתהליך הזה עובד והאמון מוכיח את עצמו כמדויק.

את המלצות הלקוחות שלי אפשר לקרוא באתר בעמוד ההמלצות כאן, או לראות בעצמכם בצילומי ההתכתבויות האלו שנשלחו אליי ישירות לווטסאפ.