ספר שנה ראשונה לתינוק

לאחרונה שוחחתי עם לקוחה שביקשה להזמין ספר שנה ראשונה לתינוק. שוחחנו ארוכות והסברתי לה על התהליך, ובסיום השיחה לשמחתי הרבה היא הזמינה ויצאנו יחד למסע מרגש של סיכום השנה הראשונה של בנה ואיגוד הזכרונות המתוקים והנפלאים לכדי אלבום מעוצב בעבודת יד.

בסיום השיחה התעכבתי ביני לביני על הבקשה הראשונה שלה, היא ביקשה "ספר" שנה ראשונה לתינוק, ולא אלבום שנה ראשונה לתינוק כפי שקורה בדרך כלל. גם אני, באופן טבעי, מתייחסת בכתיבה שלי ובפרסומים שלי ל"אלבום" שנה ראשונה לתינוק, מעולם לא קראתי לזה "ספר" שנה ראשונה לתינוק. ויחד עם זאת, פתאום זה נראה לי מאד נכון להתייחס לזה דווקא כ"ספר" שנה ראשונה לתינוק.

אני כבר זמן רב כותבת שאלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא כמו מכונת זמן קטנה, ששומרת עבורנו זיכרונות ורגעים ולמעשה משקפת לנו את סיפור חיינו הייחודי, האישי והמרגש שהוא אנחנו. אחד היתרונות שאני כל כך אוהבת באלבום בעבודת יד הוא היכולת לנצור באלבום זיכרונות שהם הרבה מעבר לרגע שנתפס בעדשת המצלמה, אלא גם בפריטים מיוחדים כמו הצמיד מחדר הלידה, ההזמנה המקורית לחתונה, תעודת השחרור של סבא מהצבא הבריטי ועוד. את כל אלו אי אפשר להכניס לתוך אלבום תמונות דיגיטלי, ואילו באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הם חלק בלתי נפרד מהעיצוב.

כשחושבים של "ספר" ככזה, הרי שכל מטרתו היא להביא לקדמת הבמה את הסיפור, וזה מייצג מכלול רחב ועמוק של אירועים והתרחשויות, של רגשות ונרטיבים. זו באמת החוויה שאני מבקשת להביא ללקוחות שלי באמצעות הכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, החל מתהליך בחירת ומיון התמונות וכלה בקבלת אלבום אישי ומרגש שהוכן במיוחד עבור הלקוח ויש רק אחד כמוהו בכל העולם.

האלבומים שלי מספרים סיפור. בכל אלבום יש סיפור. סיפור על חברות, סיפור על זוגיות, סיפור ילדות שמסופר דרך העיניים של הילדים וסיפור חיים שמסופר דרך העיניים של הנכדים. מאחורי כל אלבום יש סיפור ורצון לספר אותו.

מבחינתי אימצתי לגמרי את ההגדרה החדשה הזו, ומהיום אשמח מאד להכין עבורכם לא רק אלבום שנה ראשונה לתינוק, אלא ספר שנה ראשונה לתינוק.