ספר מתכונים שהוא אלבום משפחתי

כבר הרבה זמן שאני חושבת על רעיונות לפרוץ את הקונספט המוכר של אלבום משפחתי כאלבום שיש בו רק ובעיקר תמונות. הרי החיים שלנו מורכבים מרגעים, חוויות וזיכרונות שהם עמוקים ורחבים הרבה יותר ממה שניתן לתעד במצלמה. ריחות מיוחדים שהולכים איתנו מהילדות, אצלי למשל זה ריח של דשא אחרי כיסוח, שמיד מחזיר אותי לאווירת יום שישי בבית הורי במושב.

ומה לגבי טעמים? תבשילים של סבתא לארוחות שישי, מאפים של אמא שיש להם טעם שלא ניתן לשחזר גם בשום מסעדת מישלן בעולם. טעמים של ילדות ונחמה שיש באוכל של בית הם חלק בלתי נפרד מעיצוב הזהות שלנו והמקורות שלנו. איך יכול להיות שהנדבך הכל כך משמעותי הזה לא יקבל ביטוי באלבום המשפחתי שלנו?

שיחת הטלפון עם רוני פיצחה עבורי את האתגר הזה. רוני, כך היא סיפרה לי בשיחתנו הטלפונית, התחתנה לפני חמישים שנה, ולרגל חתונתה קיבלה במתנה מאמה את מחברת המתכונים שלה. אין ספק שזו מתנה מרגשת ואישית, ובמסירה הזו מאם לבת במעמד החתונה היא מקבלת משמעות עמוקה עוד יותר.

רוני ביקשה שאקח את המתכונים של אמה וביחד עם המתכונים שהיא עצמה אספה במהלך השנים אכין לה ספר מתכונים שיהיה גם אלבום משפחתי. נשלב בו גם תמונות של המנות עצמן וגם תמונות משפחתיות של הילדים והנכדים אופים ביחד עם רוני, שכבר מזמן הפכה לאמא ולסבתא בעצמה.

ספר מתכונים שהוא הרבה יותר מאשר ספר מודפס עם רשימת מצרכים והוראות הכנה. ספר מתכונים שהוא אלבום תמונות משפחתי, אלבום מעוצב בעבודת יד מלאה, שנבנה ומעוצב לפי הזמנה ובהתאם לצרכים והרצונות המדויקים שלכם הלקוחות.

הסיפור המשפחתי של רוני אינו דומה לסיפור המשפחתי שלכם, אז איך ניתן לקחת את הייחודיות והשוני הטמונים בכל אחד מאיתנו ולאלץ אותם לתוך מספר מוגדר וקבוע של תבניות עיצוב בתכנת הכנת אלבומים דיגיטליים? כל הייחודיות כאן הרי הולכת לאיבוד.

הפרויקט החדש הזה מרגש אותי מאד, ומלהיב אותי במיוחד כיוון שהוא מגלם בתוכו את כל תפיסת העולם שלי לגבי אלבומי תמונות והתפקיד שלהם עבורנו. אני כל כך מחכה כבר לקבל מרוני את מלוא המתכונים והתמונות ולצאת לדרך במה שבוודאי יהיה אחד האלבומים היפים ביותר שאכין.