ספר ברכות לחתונה

מידי חודש אני מקבלת לתיבת הדוא"ל הנכנס שלי את דו"ח החיפושים שהיו לאתר שלי בגוגל בחודש שחלף. המידע הזה מאד חשוב עבורי כבעלת עסק, הוא מספק לי תובנות מעניינות וחשובות על האופן שבו הקהל תופס את העיסוק של הכנת ועיצוב אלבומי תמונות בעבודת יד, ומסייע לי לדייק את התוכן שאני כותבת באתר על מנת שיענה על הצרכים שלכם הקוראים.

בחודש שעבר למשל אחד מביטויי החיפוש המובילים שדרכם הגיעו גולשים וגולשות לאתר שלי היה "ספר ברכות לחתונה". אין ספק שספר ברכות לחתונה זו מזכרת מהממת, ויצא לי להכין כמה כאלו. בניגוד לאלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד, שם אני אוהבת להשתמש באלבום בגודל 20X20, וכבר כתבתי כאן פעמים רבות בעבור על הסיבות שהופכות את הגודל הזה להיות הגודל המושלם בעיני, בספר ברכות לחתונה אני אשתמש בגודל של 30X30. ברכות לחתונה מגיעות בהמון גדלים שונים, החל מכרטיסי ברכה שרוכשים בחנויות, דרך המעטפות של האולמות עצמם, שהן בדרך כלל מאורכות מאד ולא יכנסו בעמוד שמידותיו 20X20, וכלה בכרטיסים מושקעים שמכינים לבד והם נפתחים או כוללים אלמנטים בולטים.

מעבר לכך, בחתונה ישראלית ממוצעת יש מאות אורחים, וגם אם חותכים בחצי כי יש משפחות וזוגות, ואפילו לשליש, עדיין מדובר במאות רבות של ברכות. כמות כזו במגוון כזה מצריכים אלבום גדול. אבל רגע, אני קוראת לזה אלבום, אבל הגולשים שמעוניינים בפריט הזה קוראים לו "ספר", "ספר ברכות לחתונה" – כך במדויק הביטוי שחיפשו.

מעניין לראות את ההבדל הזה בטרמינולוגיה. אני חושבת שיש משהו מאד שמרני באופן שבו אנחנו חושבים על אלבום, כמשהו שמתייחס לתמונות בלבד. לא מן הנמנע שהתופעה הרווחת של אלבומי תמונות דיגיטליים גם משמרים את הקיבעון המחשבתי הזה. הרי באלבום תמונות דיגיטלי אפשר להכניס, ובכן, רק תמונות, רק קבצים שמעלים לתכנת המחשב ומכניסים אותם באופן שיוכל להיות מודפס.

באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד לעומת זאת, השמיים הם הגבול. אפשר לשלב כל כך הרבה פריטים שונים מעבר לתמונות עצמן, ולהעביר את החוויה במלואה. בעיני "אלבום" לא צריך להיות מוגבל לתמונות בלבד, והוא שם כולל לכל המקומות שבהם אנחנו מאגדים ומשמרים את הזיכרונות שלנו באופן הייחודי והמתאים לנו. לכן, אלבום ברכות לחתונה הוא בהחלט שם הולם בעיני. אפשר להכניס אליו בעמוד הראשון את ההזמנה המקורית של החתונה, אפשר לשלב בו תמונות מהחתונה, אין גבול ליצירתיות.

מכל מקום, בין אם נקרא לזה "ספר ברכות לחתונה" ובין אם נתייחס אליו כ"אלבום ברכות מהחתונה", אין ספק שמדובר בדרך יצירתית, אישית ומלאת משמעות לשמור לעצמנו את הברכות והאיחולים שקיבלנו בחתונה, שהם חלק כל כך משמעותי ומרגש מהאירוע עצמו. יש לכם ברכות מהחתונה שקשורות בגומייה וכמלות באיזו קופסת נעליים ישנה בארון? צרו איתי קשר ונהפוך אותן לאלבום ברכות מהמם, אישי וייחודי, שבדיוק כמוכם – יש רק אחד כזה בכל העולם כולו.