מי מחפש סיבה להזמין אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד?

אחד הדברים הכי מסקרנים עבורי בשיחות הראשונות עם הלקוחות הוא לבדוק מה הסיבה שבגינה הם מבקשים להזמין את האלבום. באופן טבעי הסיבה הנפוצה ביותר להזמנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד היא כמתנת יום הולדת. לקוחותיי מחפשים להעניק לאהובים ולקרובים שלהם מתנת יום הולדת רבת ערך, מרגשת ומלאת משמעות. בנוסף, חשוב להם שהמתנה תהיה מקורית וייחודית, כזו שבשום אופן לא יוכלו למצוא במקום אחר. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד עונה על כל הפרמטרים האלו, הוא מתנה אישית ומיוחדת, ובדיוק כמו מי שמקבל אותו – יש רק אחד כזה בכל העולם כולו.

לאיזה גיל אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מתאים כמתנה? ובכן, לכל גיל. אלבומי שנה ראשונה לתינוק הם בשלב הראשון אמנם יותר מתנות עבור האמא, אבל לאורך זמן הם מזכרת מושלמת עבור הילד או הילדה עצמם מהשנה הראשונה שלהם, שנה שבה, מה לעשות, אין להם זיכרונות ממשיים משל עצמם.

ועז איזה גיל זה מתאים? כמו שאומרים אצלי במשפחה, עד מאה כעשרים. האלבום במתנה ליום הולדת הכי בוגר שהכנתי היה לגיל תשעים. האלבום היה מלא בתמונות של נכדים ונינים, ברכות וציורים, וממש לא שידר סיכום מכל סוג שהוא, אלא להיפך, השאיר מקום לעוד הרבה הרבה תמונות שיצטרפו בעתיד.

בסדר, אז יום הולדת זה כמובן אירוע מאד נפוץ וסיבה נהדרת להזמין אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד. אבל זה ממש לא המאורע היחיד שמצדיק הזמנת אלבום.

אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד משולב ברכות מהווה מתנת פרידה מקסימה, אישית ומרגשת לקולגה מהעבודה שעוזב. אלבום הפרידה הזה יהווה מזכרת מיוחדת מהתקופה המשותפת בעבודה. אפשר להכין מיני-אלבום שגם אם התקציב שלו מוגבל הכוונה והמשמעות מאחוריו לא מוגבלות בכלל. גם פרידה מחברים שטסים לרילוקיישן בחו"ל או אפילו חברים טובים שפשוט עוברים דירה, כמו במקרה של השכנים של ורד, חברות שהתחילה מהבנות שהיו באותה הכתה והפכה לקשר חם ומיוחד בין שתי המשפחות עצמן.

גם אלבומי זיכרון כבר הכנתי, ולא מעט כאלו. אלו אלבומים מיוחדים מאד ואני ניגשת להכנתם ביראת כבוד וחרדת קודש ממש. אבל אלבום זיכרון לא חייב להיות שחור וכבד ועצוב. באלבום הזיכרון לשרה, אמא של טל, שניספתה בשטפון באחד מנחלי הדרום לפני כעשר שנים, טל הגדירה את העיצוב חי ודינמי ומלא נוכחות, בדיוק כמו שאמא שלה הייתה. האלבום יצא אלבום שחוגג את החיים של שרה, ומבטא את האופן שבו הבנות שלה רוצות לשמר את הזיכרונות שלהן מאמא.

בין אם מדובר בחתונה, יום נישואין, יום הולדת, או פשוט רצון לגרום לאדם יקר לחייך, אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא מתנה מושקעת, אישית, ייחודית, כזו שמעלה על נס את הנמען של האלבום וחוגגת את מי שהוא, כפי שהוא, בלי לאלץ את התמונות להתאים לכמות מצומצמת ומוגדרת של תבניות. הכנתי עד היום מאות אלבומים, מאות, ואין שניים שהם זהים. לכל אחד יש סיפור ששווה לספר בדרך הייחודית שלו, ואלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא הדרך המושלמת לעשות זאת.