כמה תמונות אפשר לשלוח לי?

התשובה הקצרה – כמה שאתם רוצים. ועכשיו אחרי ששמנו את זה על השולחן אפשר להעמיק בנחת בתשובה הארוכה והמלאה.

אחד החסמים המשמעותיים ביותר בפני אנשים המעוניינים להכין לעצמם אלבום תמונות הוא עצם ההתעסקות הראשונית עם בחירת התמונות והמיון שלהן. הקלות, הזמינות והאיכות של המצלמות בטלפונים הניידים הפכו כל אחד מאיתנו מצלם חובב לצלם מקצועי, וכמויות התמונות נערמות אצלנו במכשירים הדיגיטליים בהתאם.

מבחינתי, סיוע וליווי בתהליך בחירת התמונות לאלבום הוא חלק בלתי נפרד מהתהליך. לקוחותיי יכולים לשלוח לי כל כמות תמונות שהיא, באמצעות יישומון ה-WhatsApp, באמצעות שיתוף תיקייה בענן, דרך תוכנות לשליחת קבצים בנפח גבוה כמו הג'מבו מייל ועוד. מתוך כל אלו אני בוחרת בפינצטה ולאחר סינון קפדני את תמהיל התמונות המתאים בעיני לאלבום, ושולחת ללקוחה לאישורה. כבר כתבתי כאן בעבר ארוכות על האופן שבו אני בוחרת תמונות, על השיקולים המקצועיים והרגשיים העומדים בבסיס הבחירה, וברפרוף קצר בפוסטים תוכלו לאתר את הכתבות העוסקות בכך ולהעמיק בקריאה שם.

לאחרונה, באחת השיחות שהיו לי עם לקוחה שהתעניינה באלבום מעוצב בעבודת יד, היא אמרה לי שהיא מרגישה מעט מובכת לשלוח כמות כל כך גדולה של תמונות. היה לה לא נעים ממני. הרגעתי אותה שזה בסדר גמור ומבחינתי זה עניין מקצועי לגמרי, ושתסיר דאגה מליבה. מעבר להיבטים המקצועיים של תהליך העבודה, הסברתי לה, התבוננות והתעמקות בכמות גדולה של תמונות מסייעת לי להכיר יותר לעומק את מושא האלבום, את האנשים העומדים במרכזו, את הסיפור שאותו הוא נועד לספר ואת מערכות היחסים המבססות אותו.

חשבו על זה, אני יכולה לקבל אליי אלפי תמונות, באמת, אלפים ובמקרים נדירים אפילו עשרות אלפים של תמונות. מתוכן הכמות שתגיע לאלבום תהיה בדרך כלל כ-70. שבעים תמונות מתוך אלפים, ואפילו אם אצמצם את זה ואלך על הדרך הקלה יותר, 70 תמונות מתוך מאות. עדיין יש פה מסה רצינית מאד של תמונות שנשארו בחוץ, ולא נכנסו לאלבום. ואת כולן אני מכירה, על כולן הסתכלתי, את כולן בחנתי וקטלגתי וסיווגתי ובדקתי מכל זווית וכל כיוון. השוואתי אותן לתמונות אחרות, רשמתי לעצמי מי מופיע בהן ומי לא, ודרכן קיבלתי הזדמנות נוספת להכיר יותר טוב את הלקוחה שלי.

אז מבחינתי בהחלט יש ערך גם בתמונות שלא נכנסו לאלבום, הן חשובות וגם הן משחקות תפקיד בהכנת האלבום. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא לא פריט מפס ייצור תעשייתי, במקרה שלי אני גם לא מכינה אלבומים כמוצרי מדף ריקים שמחכים לתמונות. מבחינתי האלבום הוא המעטפת של התמונות, נבנה עבורן ותפקידו להרים להן ואותן, ולא הפוך. ככזה, היכרות עם התמונות היא חלק מהותי מתהליך העבודה ולכן אני אשמח לקבל כל כמות שהיא של תמונות שיש לכם. כל כמות. צרו איתי קשר באמצעות האתר או בהודעה ב-WhatsApp ונתחיל בתהליך העבודה על האלבום שלכם.