כמה עמודים יש באלבום

מעת לעת אני מקבלת הזמנה של אלבום שהלקוחה כבר גיבשה לגביו חזון מסוים מבחינת הקונספט שלו והחלוקה הפנימית שהוא צריך להכיל. נכון, תהליך העבודה איתי מתאים במיוחד למי שמוכנה לשחרר לי את תהליך היצירה במלואו, אבל לא רק. גם מי שיודעת בדיוק מה היא רוצה ורק צריכה עזרה בהוצאת הרצון הזה לפועל תוכל לקבל אצלי מענה מקצועי וקשוב.

כאשר הלקוחה מגיעה עם רעיון מסוים אחת השאלות החשובות שעולות בשיחת תיאום הציפיות שלנו הוא כמה עמודים יהיו באלבום. לפעמים היא תגיע עם סידור מאד ספציפי של תמונות וטקסטים, לפעמים תהיה חשיבות להפרדה בין העמודים בגלל נושאים שונים שהאלבום עוסק בהם וכיוצ"ב.

אני באופן אישי שומרת על מספר דפים נמוך באלבומים שלי. הבסיס של האלבום כולל בין 6 ל-10 דפים, שזה אומר בין 12 ל-20 עמודים. את עמודים הבסיס האלו אפשר במקרה הצורך להרחיב על ידי שימוש בעמודים נפתחים, וכך להגדיל את כמות העמודים שיש באלבום ולהגיע עד ל-24 ואפילו ל-26 עמודים.

הסיבה שאני אוהבת לשמור על מספר עמודים נמוך הוא כי זה תורם בעיני לשמירת העניין של הצופה באלבום. כשיש לי מעט עמודים לעבוד איתם אני יכולה באמת לשמור על גיוון ולעצב כל עמוד באופן שונה מבלי לחזור על עצמי. אני יכולה להכניס הרבה תמונות בעמוד אחד ולייתר את הצורך בעמודים נוספים. בדרך הזו החוויה של עיון וצפייה באלבום נשמרת במלואה ולא מעייפת אף אחד. בואו נודה על האמת, לעלעל בספר עם תמונות הופך בשלב מסוים למשעמם, ואנחנו לא יכולים שלא להגניב מבט קטן לשעון או לטלפון לבדוק אם התקבלה איזו הודעה מעניינת יותר מעוד עמוד סתמי.

באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד השאיפה שלי היא שאנחנו לא נגיע לשלב הזה, אלא שהאלבום יסתיים הרבה לפני. אני מכבדת את הלקוחות שלי ואני רוצה שגם כאשר הן ישוויצו באלבום שלהן לפני חברותיהן או בני משפחה אחרים, האלבום יתקבל בעניין אמיתי וכל מי שיצפה בו יקבל חוויה מעניינת ומסקרנת.

אני יודעת שאולי זה נשמע מעט, אבל זה לא מתוך קמצנות, אלא מתוך כבוד והבנה של המטרה הסופית של האלבום ושל חוויית הצפייה בו. בגלריית התמונות באתר שלי תוכלו להתרשם מעשרות רבות של אלבומים שהכנתי וכללו כעשרים עמודי תמונות בסך הכל, ותוכלו להתרשם בעצמכם מהעושר והמשמעות שניתן ליצוק למספר העמודים הזה.