יש לך רעיונות לאלבום בשבילי?

לפני כמה שעות סיימתי שיחת ווטסאפ עם גברת ישראלית נחמדה המתגוררת באוסטרליה, כן כן, אוסטרליה! היא התעניינה באפשרות להכין אלבום מעוצב בעבודת יד לאחותה שעומדת לחגוג יום הולדת 75 בקרוב. כמו חלק גדול מהלקוחות שלי, היא ידעה שהיא רוצה להעניק לאחותה מתנה משמעותית, אישית ומרגשת. מתנה ייחודית ומקורית ורבת ערך. כפי שכבר כתבתי כאן פעמים רבות בעבר, אלבום תמונות מעוצב בעבדות יד נותן מענה מדויק ומושלם לכל אחד מהפרמטרים האלו.

חלק מהלקוחות שמגיעים אליי מגיעים עם תמונה יחסית ברורה של מה הם היו רוצים לראות באלבום. זה יכול להיות סידור מסוים של התמונות, זה יכול להיות קונספט מאד ברור של עיצוב. הם צריכים אותי בעיקר כדי להיות הזרוע המבצעת והמגשימה של החזון שלהם. אין ספק שהכנת אלבום מעוצב בעבודת יד דורשת הרבה שעות עבודה והרבה התעסקות, ואם אני יכולה לעשות זאת עבורם ולחסוך להם את הזמן הזה – מה טוב.

אבל חלק אחר מהלקוחות שלי, אני חושבת שהם הרוב המכריע אם כי לא בדקתי את זה אמפירית, מגיע אליי מתוך הרצון להעניק כפי שכתבתי למעלה, אבל בלי רעיון מוגדר ומגובש של איך יראה האלבום. דינה, הגברת מאוסטרליה, למשל, התייעצה איתי במהלך השיחה האם יש לי רעיונות לאופן שבו אפשר להכין את האלבום לאחותה.

ברמה העקרונית, עניתי לה, יש אינספור אפשרויות כיד הדמיון הטובה. אפשר להכין אלבום תמונות משולב ברכות ולבקש מבני משפחה וחברים שיכתבו. אפשר גם לשלב שירים באלבום, כמו למשל באלבום שחיים הכין לאישתו לכבוד יום ההולדת ה-60 שלה. שירים יכולים להיות פתרון טוב גם עבור אלו שהכתיבה פחות באה להם בקלות, אבל הם כן רוצים להביע את עצמם.

לגבי התמונות, כאן יש כבר שתי גישות עיקריות – ראשית, יש את אלו שאוהבים להכין אלבומי "חיים שכאלו", המשלבים תמונות החל מהילדות ועד העת הזו. אלבום שמשקף תקופת חיים שלמה. האלבומים האלו יוצאים מקסימים ומרגשים, והאופן שבו אפשר כל כך בקלות לקחת תמונות ישנות ולשלב אותן באלבום כמה עשורים אחרי שצולמו – הופך את האלבום למתנה מרגשת במיוחד. אבל, כמו כל דבר, זה לא מתאים לכל אחד. יש כאלו שרואים באלבומים כאלה משום "סיכום", כאשר בגילאי הזהב שאנחנו דווקא רוצים לתת תחושה של עוד ארוכה הדרך.

לכך ניתן לתת מענה בגישה השנייה, הכנת אלבום תמונות ובו תמונות של העת הזו. תמונות מהשנים האחרונות, תמונות משפחתיות, תמונות מטיולים, תמונות שמנציחות את ההווה וחוגגות אותו, במקום לסכם אותו.

בסופו של דבר, המשכתי ואמרתי לדינה, זו החלטה אישית שלך מההיכרות שלך עם אחותך ומהתחושות שלך לגבי מה מדבר אליך יותר ומה משקף יותר את הלך הרוח שלכן. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מאפשר התאמה מקסימאלית בין העיצוב לבין הנושא, ויכול להביא לידי ביטוי את ההעדפות המסוימות של הלקוח, מתוך הבנה שצריך לחגוג את הסיפור שלו, ולא לאלץ אותו לתוך תבניות מוגדרות מראש.

יש לי עוד המון רעיונות נפלאים לעיצוב אלבומי תמונות בעבודת יד, צרו איתי קשר ויחד נרקום את האלבום המושלם עבורכם.