יש לך מה לעשות עם התמונות האלו?

תמונות הן המזכרות המושלמות מכל אירוע. זה לא סתם שעדיין בכל אירוע שאנחנו חוגגים יהיה לפחות צלם אחד, ואם אפשר לפנק את האורחים בתמונות על מגנטים כמזכרות זה משהו שתמיד מתלהבים ממנו. הסרטים שהורים מכינים לילדיהם לבת ולבר המצווה מורכבים בעיקר מתמונות, תמונות שנאספו ונשמרו לכל אורך השנים. וגם כשאנחנו טסים לחו"ל, אולי במיוחד כשאנחנו טסים לחו"ל, אנחנו דואגים לשמר כל רגע וכל אטרקציה באמצעות – ובכן – תמונות.

ואנחנו לא היחידים שנושאים מצלמה ודואגים לתעד את הזיכרונות שלנו. ברוב האטרקציות התיירותיות בעולם ישנן מצלמות מובנות שדואגות לצלם אותנו ואחר כך להציע לנו את המזכרות הייחודיות האלו במחיר מופקע, כזה ששמור רק לתיירים שהשיקול המניע אותם הוא החד-פעמיות של האירוע. "אנחנו הרי לא נחזור לכאן" אומרים אחד לשנייה ניצבים אל מול לוח התמונות והמחיר שבצידו. אפשר לומר שהמחיר לא מוצדק, או גבוה, אבל עובדה שאנחנו מוכנים לשלם אותו, כלומר הערך שאנחנו מקבלים משימור החוויה והתיעוד שלה באמצעות תמונות בוודאי עולה על הערך הכספי הרגעי שאנחנו ניפרד ממנו.

רגע כזה בדיוק עבר על משפחתו של יובל בביקורם בפארק מים בכרתים. לאורך מסלולי מגלשות המים הותקנו מצלמות שתיעדו את הילדים בזמן שנהנו על המתקנים השונים. מצידו של הפארק מדובר כמובן במתן מענה לצורך של הקהל, שהרי בפארק מים אף אחד לא יעוט להוציא את המצלמה היקרה או את הטלפון הנייד ולצלם בעודך נרטב מכל כיוון אפשרי. אז הפארק דאג למצלמות והוא מספק למבקריו את התמונות.

כך חזרו יובל ומשפחתו עם עשרות תמונות מפארק המים בכרתים. כמו ברוב המקרים, התמונות האלו מצאו עצמן נשארות במעטפה הממותגת של הפארק בדיוק באותה שקית שבה ניתנו בדוכן, ונחו להן בארון. אחלה דרך לשמר זיכרונות נכון? באופן כזה כמעט בטוח שהזיכרונות האלו יישכחו מהר מאד. אבל יובל לא רצה לשכוח אותם, הוא הרי לקח את התמונות האלו מסיבה מסוימת, ורצה לתת להם מקום של כבוד במדף האלבומים המשפחתי. אך היה לו רק פורמט מודפס, לא קבצים דיגיטליים, ולהתחיל לסרוק את התמונות למחשב רק כדי להכין להן אלבום דיגיטלי? לא משתלם ולמי יש זמן להתעסק עם זה.

אז הוא יצר קשר איתי, ושאל אותי אם יש לי מה לעשות עם התמונות האלו. התשובה שעניתי לו, כפי שאתם יכולים לנחש, הייתה בוודאי. באמצעות הכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד אנחנו נוכל להעניק לתמונות האלו אכסניה הולמת ולייצר אלבום שיהיה מזכרת נפלאה ושמחה מהביקור בכרתים. ההתלהבות מהכנת האלבום דבקה ביובל והוא העביר אליי תמונות נוספות בקבצים כדי שכבר ננצל את ההזדמנות ונכין אלבום תמונות משפחתי גדול, שיכיל כמה פרקים בחיי המשפחה.

תמיד יש לי מה לעשות עם התמונות האלו, וחשוב מכך, גם לכם יש מה לעשות עם התמונות האלו. חבל לתת לזיכרונות המשפחתיים המתוקים האלו לקמול על איזה מדף חשוך בארון צדדי בחדר העבודה. אפשר להכין להן אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, כזה שנתפר בדיוק למידותיהן ויהווה מזכרת אישית, ייחודית ומלאת משמעות מהאירוע בו הן צולמו, ושכל כך רציתם לזכור.