יש לך דוגמה של אלבום להראות לי?

מידי פעם אני נתקלת בשאלה הזו, לקוחה ששואלת אותי אם יש לי דוגמה של אלבום להראות לה. השאלה הזו יכולה לתת מענה לשני צרכים עיקריים. ראשית, לתת ללקוחה לראות בעיניים תמונות של הפורמט עצמו, יהא זה אלבום סטנדרטי בגודל 20X20, או מיני אלבום מתקפל, או מיני-אלבום בפולדר. הלקוחה יכולה להסתכל במאות (אני עדיין לא מאמינה, אבל זה כבר מאות!!) האלבומים שנמצאים בגלריית התמונות באתר שלי, ולקבל את התחושה לגבי הגודל, היחסיות בין התמונות לעמודים, להתרשם מטכניקות קיפולי הנייר, משילוב מסגרות רקומות ועוד.

בתהליך העבודה איתי, וכבר כתבתי על כך רבות, נדרשת מידה גדולה של אמון וגם יכולת ונכונות לשחרר לי את עבודת העיצוב עצמה. שלא כמו באלבום תמונות דיגיטלי, במקרה של אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד אין לי יכולת לשלוח תכנית עיצוב ללקוח ושהוא יאשר או יבקש להזיז את התמונה הזו לכאן ואת ההיא לשם. ברגע שהתמונה הודבקה היא תישאר שם ויהי מה. מכאן נובעת החשיבות של תיאום הציפיות והכנת הבריף המסודר על מטרת האלבום, האם יש רצון להדגיש תמונות מסוימות, האם יש סדר ספציפי וכן הלאה.

לפעמים, כאשר לקוחה שואלת אותי אם יש לי אלבום לדוגמה להראות לה היא מתכוונת לצורך נוסף, שונה, והוא לראות באיזה סגנון עיצובי אני מכינה את האלבום. כאן זה כבר יותר טריקי. מבין מאות (כבר ציינתי שזה מרגש אותי לכתוב שיש מאות?) האלבומים שנמצאים בגלריית התמונות שבאתר, תוכלו בהחלט לקבל מושג על הסגנון העיצובי שלי. תוכלו לראות שאני אוהבת לשלב מרקמים, שמבחינתי הניירות המדוגמים הם תפאורה לתמונות, ולא מטרה בפני עצמה, תוכלו לראות מגוון והתפתחות. מה לא תוכלו לראות – לא תוכלו לראות שני אלבומים זהים. גם אם השתמשתי באותו מארז של ניירות מדוגמים, ואכן יש כאלו מוצלחים שאני חוזרת אליהם מעת לעת, אתם לא תראו את אותו שטאנץ חוזר על עצמו. לא אצלי.

כשאני מעצבת אלבום אני עושה את זה כאשר לנגד עיני עומד הבריף שנתנה לי הלקוחה, הסיפור שלה, הסיפור הייחודי שאותו נועד האלבום לספר. היו לי לקוחות שרצו סגנון נקי מאד, מינימליסטי ושיא האלגנט; היו לי לקוחות שרצו צבעוני ועמוס כל טוב; הייתה לי לקוחה שרצתה אלבום אדום, ואחרת שלא הסכימה שתכלת ייכנס לאלבום שלה. היה לי מכל וכל, וכל אחד תפור במדויק למידותיו של הנמען הספציפי שעבורו נועד.

אז כן, יש לי המון, מאות אלבומים להראות לך כדוגמה, ואלו רק אלו שהעליתי לאתר, זה בפירוש לא כל האלבומים שהכנתי. כאשר את מסתכלת בגלריית התמונות הזו רק קחי בחשבון שזה נועד יותר כדי להדגים את הפורמטים השונים ואת הגיוון העיצובי, אבל כמו שהחיים שלך לא מתבססים על טמפלט של חיים לדוגמה, כך האלבום שלך לא יתבסס על טמפלט של אלבום לדוגמה. לכל אחד יש סיפור ייחודי ששווה לספר, אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא הדרך המושלמת לספר את הסיפור הזה בצורה אישית ומלאת משמעות.