ואם אני יודע בדיוק מה אני רוצה?

אני כותבת הרבה על האמון הנדרש בתהליך העבודה איתי. על כך שבניגוד לאלבום תמונות דיגיטלי, בעיצוב והכנה של אלבום תמונות בעבודת יד אין לי אפשרות לשלוח סקיצה לאישור הלקוח. כשאני מכינה אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, ברגע שהדבקתי תמונה לאלבום היא תישאר שם, ואין לי אפשרות לשנות את המיקום שלה.

תהליך העבודה הזה מתאים מאד ללקוחות שקל להם לשחרר את תהליך העבודה. הם רוצים תוצאה יפה, מרגשת ומשמעותית, אבל אין להם איזה חזון ברור או יד עיצובית כדי להגדיר במדויק איך לעשות את זה. בנוסף להם, תהליך העבודה הזה – תתפלאו לשמוע – מתאים גם למי שיודעים במדויק אבל במדויק מה הם רוצים, לפרטי פרטים, ורק צריכים עזרה עם ההוצאה לפועל של הרצון הזה.

מעת לעת מגיעים אליי לקוחות שהם יותר מדוקדקים מאחרים. הם כבר סידרו את התמונות לפי סדר רץ שחייב להישמר, או שהם חילקו את התמונות לנושאים שצריכים לבוא בחלוקה מאד מסוימת. הם יודעים איזו ברכה צריכה לבוא עם איזו תמונה, ואיך לסדר כך שהברכות מהחברים מהצבא יבואו לפני הברכות של החברים מהעבודה הנוכחית.

אז למה בעצם הם צריכים אותי? ובכן, לעבור משלב הרעיון לשלב הביצוע זה לא דבר של מה בכך. כדי להגיע לתוצאה הולמת, צריך את חומרי היצירה ואביזרי העבודה האיכותיים ביותר, צריך מיומנות וטכניקות עבודה וניסיון בדברים כמו לדעת איך סוג מסוים של נייר מגיב עם איזה סוג של דבק. אה, כן, ויש עוד איזה משהו קטנטן כזה שצריך – זמן. והרבה ממנו. הכנה של אלבום היא אירוע שלוקח הרבה מאד זמן.

גם כשאני מקבלת את התמונות מסודרות במדויק, וחלק משמעותי בתהליך בוצע כבר, עדיין צריך לדאוג להדפסת התמונות בחנות צילום מקצועית; להכנת בסיס האלבום; להדביק את הניירות המדוגמים והכנת האלמנטים הקישוטיים בהתאם לסידור התמונות – איפה יהיה עמוד נפתח ואיפה נכין כיס מעוצב. ואז כמובן צריך להכין את האלבום עצמו, להדביק כל תמונה במקום שלה, לוודא שהכל ישר, לחתוך במעגל הפינות את הפינות של כל תמונה וכל נייר כדי ליצור מראה יותר אלגנטי ועוד ועוד.

הזמן הזה יכול לקחת במצטבר גם עשר שעות. עשר שעות של עבודה. אני לא יודעת אם זה נשמע לכם הרבה או מעט, אבל נסו לחשוב היכן אתם מכניסים ללו"ז השגרה שלכם עוד עשר שעות של הכנת אלבום. ולא, זה לא יכול להיות ביום אחד רצוף. כשיש הרבה דבק בתהליך העבודה צריך לתת לאלבום גם זמן לנוח, צריך לתת לדבק זמן להתקשות ולהתמצק כמו שצריך. צריך לוודא שגם נייר הדבק הדו-צדדי לא מתקלף ממקומו, ושכל דבר יושב בול במקום.

אז כן, בהחלט. גם אם אתם יודעים בדיוק מה אתם רוצים, וגם אם יש לכם תמונה מאד מאד ספציפית של מה שרציתם, תהליך העבודה איתי יתאים לכם. אני זו שאתאים את עצמי אליכם, אל מה שאתם רוצים ומה שחשוב לכם.