הקשת מתקיימת מאלפי צורות שונות

בימים אלו אני מציינת שלוש שנים להקמת העסק שלי. מהרגע הראשון שפתחתי את התיק במע"מ, מהפוסט הראשון בעמוד העסקי שלי בפייסבוק, ומהפוסט הראשון שהעליתי לכאן לאתר, אני חוזרת שוב ושוב על מנטרה המנחה שלי – לכל אחד מאיתנו יש סיפור ייחודי ששווה לספר באופן שחוגג ומדגיש את הייחודיות שלנו. אין לי ולא יהיו לי מוצרי מדף בעסק, אני לא רואה את עצמי מכינה אלבום שנה ראשונה לתינוקת כשהוא ריק, ואחר כך מתאימה אליו את התמונות של התינוקת הראשונה שמגיעה אליי.

האמת שאלבומי שנה ראשונה זו דווקא דוגמה מעולה להמשיך איתה. בשלבים מתקדמים יותר של חיינו, כמו בר/בת מצוות, דרך אלבומי משפחה, חתונה, אלבומי טיולים ואלבומים לימי הולדת מבוגרים יותר, בשלבים אלו ההבדלים באמת כבר ניכרים לעין. אבל בשנה הראשונה? כולם פלוס מינוס אותו דבר לא? אז זהו, שלא. לכל תינוק ותינוקת יש את הסיפור שלהם.

אביב היה תינוק מתוק להפליא שהצבע הדומיננטי באלבום השנה הראשונה שלו היה ורוד. אי אפשר להכין טמפלט לאלבום שנה ראשונה לבן שאוהב ורוד. כל התבניות הגנריות האלו תמיד אבל תמיד יצבעו את הצבעים של הבנים בגווני תכלת, ירוק, צהבהב ואפור. אבל ורוד? אני חושבת על כמה מתסכל זה עבור האמא לחפש משהו שמשקף ומתאים לבן שלה, ולא למצוא אחד כזה. התבניות המוכנות מראש הולכות באופן טבעי על המכנה המשותף הרחב ביותר, אין להן את היכולת לראות את הייחודיות ולהדגיש אותה. הכנה של אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד לעומת זה היא כל כולה חגיגה של הייחודיות הזו. ואביב? הוא קיבל אלבום שמתאים בדיוק בשבילו, ובדיוק כמו אביב, יש רק אחד כזה בכל העולם.

שי הייתה תינוקת שאמא שלה חיכתה כמעט עשר שנים עד שהיא תגיע. חלק ניכר מהאלבום שלה סבב סביב יום הלידה וההתרגשות שאפפה אותו. צילומים של מסרונים שהגיעו לאמא מחברות טובות ששואלות בעדינות אם כבר נכנסו לחדר הלידה, ומסרונים מאושרים עם תחושת הקלה לאחר משמע החדשות הטובות. תבנית אלבום גנרית בטח הייתה מקדישה עמוד או שניים לשלב ההריון והלידה ומדלגת הישר לעמוד עם כיתוב חמוד שמתאים לגיל חודש. תבנית כזו לא הייתה מתאימה לאלבום של שי, והייתה מפספסת בענק את הסיפור שלה, את הייחודיות שלה.

יש שורה משיר שאני מאד אוהבת, שאומרת ש"הקשת מתקיימת מאלפי צורות שונות", וזה בדיוק זה. הגיוון בינינו, הייחודיות של כל אחד ואחת, הסיפור שיש לנו ורק לנו, הם אלו שצריך להעצים אותם. במקום לשטח ולרדד ולקחת את האלמנטים הברורים מאליהם, אלבום התמונות האישי שלנו הוא המקום לחגוג בו את הבידול שלנו, ואת מה שהופך אותנו למי שאנחנו. לכל אחד יש סיפור ששווה לספר, אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד יהיה הבמה המשולמת לכך.