הכנת אלבום תמונות בהתאם לתקציב מוגדר

בואו נדבר בצורה הכי כנה, גלויה וישירה – אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מלאה לא יכול להתחרות במחירים של אלבומים דיגיטליים. אלבומים דיגיטליים הם פשוטים יותר לעריכה, וגם אם כמות התוכן שבהם יכולה להגיע למאות תמונות ועשרות עמודים, עדיין העלויות הכרוכות וזמן העבודה הדרוש להכנתם הוא בטל בשישים בהשוואה לאלבום תמונות מעוצב בעבודת יד.

למרות זאת, יש עדיין רבים המבינים את הערך העצום שיש בהכנת אלבום תמונות אישי, מעוצב בעבודת יד מלאה, ללא פשרות על התאמה מדויקת של העיצוב לנמען של האלבום ולסיפור שאותו האלבום נועד לספר. הלימה מדוקדקת וקפדנית בין הטעם והרצון של הלקוח לבין הביטוי שהוא מקבל באלבום עצמו.

לכל לקוח יש את התקציב שלו לטובת הכנת האלבום. תקציב שהוא קבע בהתאם למערכת שיקולים אובייקטיבית וסובייקטיבית משל עצמו, שהיא בפירוש לא ענייני ואני לעולם לא אכנס אליה. אני לא אנסה להשפיע על הלקוח שלי להגדיל את התקציב שהוא תכנן, ואני בוודאי שלא אגרום לו להרגיש לא בנוח אם התקציב שלו, כי אם הוא "רק יגדיל עוד קצת, או אז זה כבר יראה כמו שצריך". חד משמעית לא.

אני מציגה ללקוחות שלי את טווח המחירים שלי, שהוא מוגדר וקבוע מראש, ואם אני מרגישה או שהלקוח אומר לי שהתקציב שלו הוא שונה, או מתלבט האם האלבום יצא מכובד דיה גם בקצה הנמוך של טווח המחירים – זה התפקיד שלי לפעול בתוך המסגרת הזו, להציג בפניו את האפשרויות בצורה כנה ולא מתחכמת, ולמצוא את הדרך למקסם את הערך של האלבום מבלי לחרוג מהתקציב המוגדר של הלקוח.

אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא פריט כל כך אישי ומלא משמעות. בין אם מדובר באלבום שמוזמן כמתנה למישהו אהוב לרגל יום הולדת או מאורע משמח אחר, בין אם מדובר באלבום ילדות שהורים מכינים לילדים שלהם כדי לנצור את הזיכרונות הכי מתוקים מהשנים הראשונות, ובין אם מדובר באלבום לכל מטרה אחרת, הלקוח צריך להרגיש שלם עם תהליך העבודה מתחילתו ועד סופו. הוא צריך לדעת שאלבום בעבודת יד יוצר סינרגיה שבה השלם גדול מסך חלקיו, וברגע שהערך עובר בצורה מלאה, והסיפור שאותו האלבום נועד לספר מצליח לגעת מבעד לתמונות ולעיצוב, האלבום יהיה מושלם ולא משנה כמה תמונות יהיו בו בסופו של דבר.

להכין אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד משמעותו שאין לי מוצרי מדף שהלקוח צריך להתאים את עצמו אליהם, אלא שכל אלבום אני מכינה מאפס והוא זה שמתאים את עצמו ללקוח. באופן הזה אני יכולה לפסל ולעצב את האלבום, כבר משלב בחירת התמונות, באופן שיתאים לתקציב מוגדר ויאפשר ללקוח שלי לנשום בנחת וליהנות מתהליך העבודה בלי להתכווץ בבטן על תחושת החמצה או על חריגה מהתקציב שהוא קבע.