האלבום השנתי של אביעד

זו כבר שנה שניה שאביעד פונה אליי בבקשה שאכין לו אלבום משפחתי לסיכום השנה החולפת. בפעם הראשונה הוא הזמין אלבום בראש השנה תשפ"א, ספטמבר 2020, וחשבתי לעצמי שזה ממש מקסים שדווקא בשנה שבה מגיפת הקורונה פרצה לחיינו ושיבשה אותם לחלוטין, ודווקא בשנה שבה חגגנו את חגי תשרי בסגר כללי שנמשך כמה שבועות, דווקא אז אביעד החליט להסתכל על חצי הכוס המלאה ולהזמין עבורו ועבור משפחתו אלבום שיסכם את הרגעים הכן טובים שהיו בשנה שחלפה, ויעלה אותם על נס. האופטימיות הזו נדבקה באלבום והעיצוב שלו הניב חגיגה לעיניים ושמחה בכל עמוד ועמוד.

חלפה שנה, ומעט אחרי ראש השנה תשפ"ב, בספטמבר 2021, כתב לי אביעד שהוא ישמח לשחזר את ההצלחה של האלבום הקודם ולהזמין אלבום נוסף לסיכום השנה שחלפה. גם הפעם את התמונות שלח לי אביעד בסדר מופתי בתיקיות לפי נושאים – תמונות מימי ההולדת של הילדים, תמונות מתחילת השה בגנים ובבתי הספר, תמונות מרגעי שיא כמו טיולים או אירועים מיוחדים שהתרחשו במהלך השנה.

גם הפעם החיוכים של בני המשפחה היו רחבים יותר מהתמונות עצמן, והרוח האופטימית והשמחה עברה מבעד לתמונות אל העיצוב עצמו. אין ספק שהאלבומים של אביעד מגשימים במיטבם את הרעיון של אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד – היכולת להתאים במדויק את העיצוב לתמונות, במקום להתפשר על תבניות גנריות מוכנות מראש. לשמחה המתפרצת של המשפחה של אביעד אי אפשר להתכונן מראש, האמינו לי, הם כל כך חייכנים וכל התמונות כמו נוטפות דבש. כל תבנית גנרית הייתה רק עושה להם עוול.

האלבום המשפחתי השנתי של אביעד הוא הזדמנות נפלאה לסכם את השנה שעברה, על כך הטוב והפחות טוב שהיה בה, ולבחור באופן מודע ואחראי על מה אנחנו שמים את הדגש. המעשה הפיזי של בחירת תמונות שמחות ומרגשות ממהלך השנה, שבוודאי היו בה רגעים לא פשוטים (כן, הקורונה עוד הייתה איתנו בתשפ"א, כולל סגר שלישי אחרי חנוכה ובידודים לרוב), המעשה הזה בעצמו הוא כל כך מעצים ומחזק, הבחירה להסתכל על הטוב ולראות כמה הרבה טוב היה, כמה נפלא זה!

הכנתי הרבה אלבומים משפחתיים, אבל מסורת כזו כמו של אביעד – להכין אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד לסיכום השנה שחלפה – כבר פעמיים ברציפות, כזה עוד לא היה לי, וזה מרגש במיוחד ואני מאד מקווה ומאמינה שנתראה גם בראש השנה תשפ"ג.