האלבום הצבעוני שנועם הזמין לאריאלה

חברה של נועם, אריאלה שמה, היא אמנית. היא מציירת ומוכרת את האמנות שלה דרך אתר אינטרנט וגלריות שמארחות אותה. את האלבום נועם הזמין לה לכבוד יום החברות העשירי שלהם, הם חוגגים עשר שנים ביחד! תודו שזה מרגש ומשמעותי ומקסים כאחד.

נועם שיתף אותי בתיקיית התמונות שלו, והיו שם מאות רבות של תמונות. בכל זאת, עשר שנים ביחד זו תקופה שצוברים בה לא מעט זיכרונות משותפים. היו שם תמונות מטיולים ברחבי העולם שהשאירו אותי עם הלסת שמוטה מרוב יופי, היו שם תמונות מאירועים משפחתיים, היו שם תמונות מטיולים על חוף הים של תל אביב ותמונות בית של שגרה לכאורה לא מיוחדת עם החתול. בין היתר היו שם גם תמונות של אריאלה ליד הציורים שלה.

הקו האומנותי של אריאלה מאד מובחן. לציורים שלה יש שפה ויזואלית מאד ברורה. היא אוהבת להשתמש בצבעים חזקים, כאלו עם נוכחות, אדומים וסגולים וכחולים וכתומים. היא אוהבת לצייר באמצעות צורות גיאומטריות וקווים ישרים שביחד מרכיבים תמונה של חיה או סילואט של אדם.

הציורים של אריאלה היו ההשראה לעיצוב האלבום שלה. זה כל הכיף והרעיון של עיצוב אלבום תמונות בעבודת יד מלאה. לו היה נועם בוחר לפנות למעצבת שמכינה אלבומים ריקים מראש, ומוכרת אותם כמוצרי מדף מוגמרים, או אם היה בוחר לפנות לעיצוב אלבום דיגיטלי שבו יש מגבלה לבחירת הסגנון העיצובי מתוך כמה תבניות קבועות מראש – הוא בוודאי היה צריך להתפשר על הדבר הכי קרוב שהיה יכול למצוא כדי להתאים לתמונות, לסגנון, ולצבעוניות העזה שמאפיינת את אריאלה.

אבל לשמחתי הרבה הוא בחר לעבוד איתי, ובכך זכה ליהנות מגמישות מקסימאלית בבחירת העיצוב והתאמתו לאריאלה, תוך דיוק בכל פרט ופרט. אחד הדברים שעשינו באלבום היה לקחת שני ציורים של אריאלה והדפיס אותם בגודל גדול, ולהדביק אותם על הצד הפנימי של כריכת האלבום, איפה שממילא אין תמונות ובדרך כלל אני מדביקה שם פשוט נייר מדוגם כלשהו.

את עמודי האלבום עצמם לא עיצבתי באמצעות ניירות מדוגמים, אלא באמצעות ניירות חלקים וצבעוניים. התכתבתי עם השפה הציורית של אריאלה עצמה והשתמשתי בהרבה הדבקות של גזרי משולשים וקווים ישרים כדי ליצור עמודים צבעוניים, חזקים, דומיננטיים ועם המון נוכחות.

האלבום הצבעוני של אריאלה יצא מושלם, כל כך ייחודי וכל כך נכון ומדויק עבורה. אי אפשר להשיג תוצאה כזו כשעובדים כמו פס ייצור, צריך להקשיב, לראות, להכיר, ולדעת איך לתת את הבמה הכי אישית, משמעותית ומיוחדת לסיפור של כל אחד.