האלבום המתוק מדבש ליום ההולדת של בר

אמא של בר הזמינה ממני אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד לכבוד יום ההולדת השלישי של בר. משיקולים תקציביים כמות התמונות שיועדו לאלבום הזה הייתה יחסית נמוכה, אבל אל דאגה, הבטחתי לה, בבחירה מדויקת של תמונות את לא תרגישי בחסרונו של שום אירוע ושום נקודת ציון. ומעבר לכך, דווקא עם כמות נמוכה יותר של תמונות תהיה לנו אפשרות למתוח יותר את הקצוות של העיצוב, ולשלב הרבה אלמנטים קישוטיים שבדרך כלל אין להם מקום. האלבום הזה, הבטחתי לה ולעצמי, יהיה חגיגה צבעונית ושמחה שיגרום לילדה בת שלוש להיות מאושרת עד לעננים מרוב מתיקות.

ביחד עם אמא של בר מצאנו מארז ניירות מדוגמים שכולו חדי קרן, קשת בענן וצבעוניות שמחה ומתוקה, מושלם לגיל שלוש. גם בלי שום פירוטכניקה מיוחדת האלבום הזה כבר היה שמח ומלא חיים. ואז הגיע השלב הכיפי ביותר, חשיבה, תכנון וביצוע של הפתעות מתקפלות מניירות.

באחד הדפים יצרתי חבק גדול, לאורכו של כל העמוד, שאפשר להכניס לתוכו עוד עמוד שלם שנשלף החוצה. מצידו האחד הדבקתי נייר מדוגם עם ציור גדול של חדי קרן, וכשמסובבים בצידו השני ישנן שלוש תמונות של בר. בעמוד אחר הכנתי פרח נפתח של תמונות, כשתמונת הסגירה גם היא הייתה מנייר מדוגם, וכשפותחים מתגלות בפנים שמונה תמונות נוספות של בר.

במקומות שבדרך כלל הייתי מנצלת אותם כדי להכניס עוד תמונות הקשורות לאלבום, כדי להגיע לניצולת מרבית של האלבום, יכולתי עכשיו להכניס עוד מהניירות המדוגמים, כרטיסיות ומדבקות באותם מוטיבים. על אף הצבעוניות החזקה, העיצוב הזה תרם דווקא לעדינות של האלבום, ולרכות שבו, כיוון שיכולתי לשמור על שוליים בצבע קרם של דפי הבסיס. אני מאד אוהבת לשמור גם על הצבע הבהיר של ניירות הבסיס, זה מאד מאזן את הפרינטים והצבעוניות של הניירות המדוגמים ומאפשר להם להיות נעימים בעין ולא לחצות את הגבול שבין צבעוני לצעקני.

האלבום של בר יצא מתוק מדבש, וכל כך נהניתי לעבוד עליו שפשוט לא יכולתי להניח אותו. מרגע שהתיישבתי להכין אותו ועד שהוא היה מוכן זה לקח שעות בודדות בלבד. הכל זרם, אני נשאבתי לתוך היצירה והייתי במומנטום משובב נפש של עבודה מדויקת שכל כולה מוקדשת ללשמח ילדה שחוגגת את יום הולדתה השלישי.

ככה זה ביצירה של אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד. זה לא אלבום גנרי עם תבנית מוכנה מראש, זה אלבום שמעוצב במיוחד עבור מישהו, ובדיוק כמו בר – גם האלבום שלה הוא יחיד במינו ויש רק אחד כמוהו בכל העולם.