האלבום המשפחתי של אביעד לראש השנה

ערב ראש השנה תשפ"א. סיכום שנה שרובנו היינו מעדיפים לשכוח. תש"ף ככל הנראה תהיה שנה שרובנו נעדיף להטמין בבוידם של ההיסטוריה ולהתרכז באיך שיצאנו ממנה. משבר הקורונה לא פסח על אף משפחה, ובין אם הפגיעה העיקרית הייתה כלכלית או רגשית, לנו או לילדים או להורים, אין ספק שהתקופה הזו ערערה בכל אחד ואחד מאיתנו משהו מאד יסודי לגבי תפיסת החיים שלנו.

על אף הכל ואולי בגלל הכל, אביעד בחר דווקא לחגוג את השנה הזו. הוא יצר איתי קשר במהלך חודש אוגוסט על מנת להזמין אלבום סיכום שנה משפחתי שיהיה מוגש כמתנה ממנו למשפחתו, אישתו וילדיו, בערב ראש השנה.

האלבום כלל כשישים תמונות שחולקו לפי קטגוריות – קבוצת תמונות של התחלות חדשות עם תמונות של הילדים מתחילים את המסגרות החינוכיות; תמונות משפחתיות מכל חג; תמונות של הילדים מחופשים בפורים; תמונות של הבת החדשה שנולדה במהלך השנה והצטרפה למשפחה; סדרת תמונות שנאה את הכותרת "גדלתי בשנה" ובה תמונות של כל ימי ההולדת שחגגו במשפחה; ועוד תמונות מטיולים ואירועי שיא, וכמובן גם תמונות מתקופת הקורונה.

העיצוב של האלבום היה צבעוני ומלא חיים, מתובל בהומור משפחתי פנימי כמו בתמונה של האוטו המשפחתי הישן במוסך ולידו משפט השראה על דבקות במשימה.

אלבום משפחתי של סיכום שנה. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, מתנה אישית, מקורית ומרגשת להביא לבני המשפחה לראש השנה. לסכם את השנה החולפת ולהסתכל באופטימיות לעבר השנה החדשה שמגיעה.

כל אלבום אני מכינה מאפס, בעבודת יד מלאה, וכל אלבום הוא ייחודי במינו. אין עוד אחד כמוהו. בדיוק כמו המשפחה שתקבל אותו והסיפור שהוא מספר.

במקרה של אביעד דובר על סיפור משפחתי מלא אופטימיות, בדיוק זריקת העידוד והחיבוק הכל כך נחוץ למשפחה שחוגגת את ראש השנה כשיש סגר ברקע. אני כבר מחכה לדעת איך תיראה שנת תשפ"א של משפחתו של אביעד ואילו תמונות הם יאספו לקראת האלבום הבא. אין לי ספק שהיא תהיה נפלאה. עם אבא כזה שיודע להרים את כל המשפחה זו בכלל לא שאלה.