האלבום המנוקד של אפרת

יואב ואפרת הכירו בתיכון. היא שמרה את המכתב הראשון שהוא כתב לה ויש לו תמונה של זה.

כשביקשתי ממנו שיספר לי על אפרת ומה הוא חושב שהיא תאהב בעיצוב של האלבום עבורה הוא ידע בדיוק מה לענות – נקודות. הוא סיפר שעבור אפרת יום ההולדת הארבעים שהיא עומדת לחגוג הוא אירוע מאד משמעותי, ומקביל לתהליך התפתחות אישי שהיא עברה בחיים המקצועיים שלה. הוא כתב לי את הכותרת שהיא בעצמה נתנה לאלבום בלי שידעה שיהיה אחד כזה – "החיים בנקודות".

בדרך כלל כאשר אני מעצבת אלבומי תמונות בעבודת יד אני מקפידה על עיצוב לפי מארז ניירות מוגדר, על מנת לשמור על אחידות בגוונים ובמוטיבים ואפילו בטקסטורות שיופיעו באלבום. אבל הפעם, הפעם ההכוונה הזו למוטיב הנקודות שלחה אותי ללקט ניירות מנוקדים בודדים. יש לי ערימות של כאלו, ניירות בודדים הכוונה, כאלו שנותרו מיותמים כי לא נכנסו לאלבום עם שאר המארז שלהם, או כאלו שהגיעו אליי כמתנות או תשורות מחנויות יצירה כשאני רוכשת מהן, או כאלו שאני פשוט לא מסוגלת לעמוד בפניהם ורוכשת אותם בבודדים.

והנה, לכל המנוקדים הבודדים שלי הגיעה השעה ויומם המיוחל.

האלבום של אפרת עוטר כולו בדפים מנוקדים. צבעוניים, הפוכים, מכל הגוונים ומכל הסוגים. על אך זאת, בהחלט השתדלתי לשמור על גודל אחיד של נקודות על מנת ליצור רצף נעים בעין.

בנוסף לתמונות יואב שלח לי טקסטים של ברכות ממכרים, בני משפחה וחברים של אפרת. הוא קישר כל ברכה לתמונה הרלוונטית והאלבום התמלא כל טוב.

החיים בנקודות. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד שממחיש עד כמה ניתן להעביר ארבעים שנים של חיים מלאים, של אישיות מדהימה מוקפת חברים ומשפחה, של טיולים, שמחות, הישגים, לימודים וקריירה, של לידות ובר-מצוות, וכל זאת בסדר גודל של שבעים תמונות בלבד.

אלבום שהותאם במדויק לרצונות של יואב כפי שהוא דמיין, ללא פשרות ובלי אילוצים מוגדרים של תבניות מוגבלות מראש. הוא רק היה צריך לשלוח לי את התוכן ואני דאגתי לכל השאר. ואפרת, אפרת קיבלה מתנה אישית, ייחודית ומרגשת. מתנה שמדברת בדיוק למה שהיא רצתה וקיוותה לקבל לגיל ארבעים. מתנה מושקעת ומקורית, ובדיוק כמו אפרת – יש רק אחת כזאת בעולם.