האלבום היווני של גליה

אני אוהבת לטייל בעולם עם גליה. כלומר, גליה אוהבת לטייל בעולם עם המשפחה שלה ואני מטיילת איתם דרך התמונות בכל פעם שגליה מזמינה ממני אלבום טיול. בפעם הקודמת טיילתי איתם בשייט בחופי הים התיכון לא פחות ולא יותר. זה היה באלבום בר המצווה של איתמר.

הפעם טסנו יחד ליוון. הייתי ביוון לפני בערך עשור כך שהמראות של אתונה והאקרופוליס היו מוכרים לי, ויכולתי כבר להפליג לפלטת הצבעים שתתאים לתמונות. הכי קל ומתבקש היה ללכת על גווני כחול ולבן, צבעי הדגל היווני, צבעי השמיים והים, אבל אלו לא הצבעים של אתונה. צבעים של כחול ולבן מתאימים יותר לאיים של יוון, לכיפות המשגעות של הבתים בסנטוריני.

אבל אתונה? אתונה היא לא כחול ולבן. אתונה היא אדמה, ושיש ועצי זית. וזו הייתה פלטת הצבעים שבחרתי לאלבום הזה. חום – שיש וירוק כהה. בחרתי בקפידה ניירות מדוגמים בפלטת הצבעים הזו שהיו עליהם דוגמאות עדינות של צורות ותבניות שחוזרות על עצמן, שיצרו כמו דוגמת ריצוף על גבי הנייר. האלמנטים האלו השתלבו מעולה עם התמונות של העתיקות הארכיאולוגיות מימי יוון העתיקה.

הגוונים הירוקים הכהים לעומת הצבע הבהיר של גוון השיש יצרו ניגודיות ועניין באלבום, ואפשרו מנעד של עיצובים בתוך כל עמוד.

בעזרת מחורר מיוחד, מה שמכונה בעולם הסקראפ – פאנצ', שמחורר בתבנית של קשתות משתלבות, יצרתי עמודים שהשוליים שלהם נראים כמו קשתות ומתכתבים עם העמודים היווניים והעיטורים שבלטו בתמונות.

העיצוב של האלבום היה מוקפד מאד, וכשגליה קיבלה אותו היא כתבה לי את אחת המחמאות הגדולות ביותר שיכולתי לבקש לעצמי – "רואים כמה התפתחת מאז האלבום הקודם". כמה זה מרחיב את הלב, בחיי, לקבל פידבק כזה מקסים מלקוחה, לקבל את השיקוף הזה שאני מרגישה אותה על עצמי בוודאי, אבל זה לא מובן מאליו שזה מגיע גם ללקוחות.

היכולת הזו להתאים את העיצוב במדויק לתמונות ולאופי של הלקוחות זה משהו שקיים רק באלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד. שום אלבום דיגיטלי, ויהיו לו כמה סוגי רקעים שתרצו, לא יוכל להגיע לרמת הדיוק הזו.

אני מחכה ומצפה כבר לראות מה יהיה היעד הבא בטיול המשותף שלי עם גליה ומשפחתה.