גם גברים מזמינים אלבומים

כשחשבתי מי קהל היעד שלי בעסק מיד חשבתי על נשים. חשבתי על סבתא נורית שמזמינה ממני אלבומים לכל הנכדים, ואנחנו סוגרות כבר כמעט שנתיים של עבודה משותפת. חשבתי על דגנית מחברת "ורינט" שהזמינה ממני כבר פעמיים אלבום ברכות לפרידה מהעבודה, ועל הדרך הזמינה גם אלבום לבת המצווה של הבת שלה.

חשבתי על עידית, אמא עסוקה ואשת קריירה, שהזמינה ממני אלבום מהטיול המשפחתי האחרון, כי היא כן רוצה מזכרת אישית בעבודת יד, ומבינה שזה ממש לא חייב להיות היא שתכין את זה במעט הזמן הפנוי שיש לה, אם בכלל.

אבל גברים? שגבר יזמין אלבום? לא עלה על דעתי. אולי כי כשאני מוקפת בחומרי יצירה זה נתפס אצלי בראש כתחום נשי. אולי כי הפעילות הענפה שאני רואה בקבוצות של יצירה ובסדנאות יצירה היא כמעט ללא יוצא מן הכלל של נשים בלבד. אולי כי הרוב המכריע של הלקוחות הן נשים.

אבל המציאות חזקה יותר, ומסתבר שגם המסר חזק יותר, וכשרוצים להעניק מתנה עם משמעות, מתנה מרגשת, מקורית ומיוחדת לאהובים ובאירועים מיוחדים – הרצון הזה לא רק חוצה גילאים, אלא גם חוצה מגדרים.

קובי, למשל, הזמין ממני אלבום עם תמונות משפחתיות כדי שיוכל לתת במתנה לאישתו. זה היה האלבום הראשון שהכנתי. גם סבא יובל הזמין ממני אלבום עבור הולדת הנכדה שלו, חוף, נכדה בת ראשונה אחרי רצף של נכדים בנים. אהרון הזמין ממני שני אלבומים עבור אישתו – האחד, אלבום זוגי עם תמונות משותפות של שניהם; והשני – אלבום ברכות חתונה ובו מאוגדות כל הברכות שהם קיבלו ביום החתונה שלהם. את שני האלבומים הוא מסר לאישתו ביום הנישואין הראשון שלהם.

לאחרונה קיבלתי הזמנה מבחור בשם מוטי, שביקשה לתת מתנה לחבר שלו שנולד לו תינוק, והזמין עבורו אלבום. תודו שזה מעלה חיוך – שגבר יזמין אלבום עבור חבר שלו לרגל הולדת הבן? על אף ההתקדמות החברתית שלנו, זה עדיין לא מובן מאליו בעיני, ואני מתה על זה ושמחה על הזכות שנפלה בחלקי להגשים את זה.

אז כן, גם גברים יודעים להעריך מתנה שיש בה משהו מעבר, מתנה עם משמעות ומהלב.