אלבום תמונות "של פעם"

מעת לעת אני מקבלת פניה מלקוח שמתעניין בהזמנת אלבום "של פעם". מה שמעניין במיוחד הוא שהביטוי הזה, "אלבום של פעם", אף פעם לא יבוא לבדו. תמיד תתווסף אליו איזו ערגה שתקבל ביטוי בביטויים כמו "אלבום יפה כזה, עם דפי פרגמנט באמצע, ופינות לתמונות, ושאפשר לגעת בתמונות עצמן, משהו רטרו, אלבום אמיתי". זה כאילו הלקוח ממש מתגעגע לסוג הזה של אלבומי תמונות שהוא כבר לא ראה הרבה זמן, והם יושבים אצלו על המקום הרגשי הזה של נוסטלגיה והתרפקות על זיכרונות ילדות שמאוגדים באלבום תמונות.

אני מניחה שאצל רובם הכמיהה הזו לאלבום תמונות מעוצב בעבודת יד וההגדרה שלו כ"אלבום של פעם" ו"אלבום אמיתי" באה כהנגדה לטרנד הנוכחי של אלבומי תמונות דיגיטליים. אין שום דבר רע או פסול באלבומי תמונות דיגיטליים כמובן. הם נותנים מענה מצוין להרבה אנשים ובהחלט מסייעים גם לי בכך שהם מעלים למודעות הציבור הרחב את הכיף והמשמעות שיש בהכנת אלבום תמונות.

אבל, ובשביל הרבה אנשים ואני ביניהם זה חתיכת אבל, יש משהו מאד קר ורחוק באלבום תמונות דיגיטלי. הוא מרגיש לי יותר כמו קטלוג של איקאה שבו מראים לי תמונות מבוימות על רקע בנאלי שעוצב מתוך רצון להתאים לכמה שיותר אנשים ולכן בהגדרה התבסס על המכנה המשותף הנמוך ביותר (עיין ערך אלבום לתינוק יהיה תכלת ואלבום לתינוקת יהיה ורוד). עוד יותר מעקצץ לי באוזן כשאני שומעת חברות ובנות משפחה אומרות אחת לשנייה "כן, גם לי יש בדיוק כזה". שוב, חשוב לי להדגיש, יכול להיות שעבורן זה מהמם, ומושלם, ובדיוק מה שהן רצו. אבל בשבילי זה לא, ואני פונה לקהל שגם עבורו זה לא.

מכיוון שהמשפחה שלי, הסיפור שלנו, הוא ייחודי והוא אך ורק שלנו, לא יכול להיות שלמשפחה אחרת יהיה אלבום שהוא "בדיוק כזה" כמו שלנו, זה פשוט לא נכון. זה אומר שהאלבום לא מדויק לנו, לא תפס אותנו במאה אחוז כפי שאנחנו, ולא חגג את הייחודיות שלנו.

אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד מלאה מנגן בדיוק על התווים הרגשיים האלו. על הרצון לחגוג את הייחודיות והבידול שלנו כאנשים. על הגעגוע שלנו לאלבום תמונות שמשדר קירבה, ואינטימיות, ושהוא אישי כזה שממש אפשר לגעת בתמונות שבו, לקיים איתן דיאלוג ולהתבונן באלבום באופן מלא ולא סתם להעביר בו דפים.

אל תתפשרו על האלבום שלכם, בדיוק כפי שאתם לא מתפשרים על הסיפור שלכם, הסיפור שאותו האלבום נועד לספר. צרו איתי קשר ונתאם את העיצוב הייחודי המדויק עבורכם, באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, אלבום "של פעם".