אלבום תמונות כמתנת יום הולדת

אמיר חיפש מתנה לכבוד יום הולדת החמישים של אישתו, נוגה. כאשר אנחנו מחפשים מתנת יום הולדת, בטח כזו עבור האהובים שלנו, אנחנו תמיד משתדלים להשקיע מחשבה ולנסות לשמח את בן או בת הזוג שלנו באמת. אנחנו מחפשים מתנה שתהיה מושקעת, כזו שתמחיש עד כמה באמת הם חשובים לנו; אנחנו מחפשים מתנה ייחודית או מקורית, כזו שתדגים כמה אנחנו רוצים להפתיע ולחדש; ואנחנו כמובן מחפשים מתנה שתהיה משמעותית.

כל הרשימה הזו, מתנה שהיא גם וגם וגם, הולכת ונהיית מאתגרת יותר ככל שעוברות השנים שלנו ביחד. ואמיר ונוגה, הם כבר הרבה מאד שנים יחד.

כאשר אמיר שמע על האלבומים שלי בפודקאסט "עושים היסטוריה" הוא יצר איתי קשר ובירר האם הכנת אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד יכולה להתאים כמתנת יום ההולדת המושלמת עבור נוגה. לשמחתי הרבה אחרי שיחה טלפונית אחת הוא השתכנע שאלבום מעוצב בעבודת יד מלאה עונה במדויק על כל אחד מהסעיפים שהוא חשב עליהם וקיווה למצוא במתנת יום ההולדת של נוגה, ועוד הרבה מעבר לכך.

האם זו מתנה מושקעת? כן, בהחלט. למעשה זו אחת המתנות הכי מושקעות שניתן לחשוב עליהן. כל נייר נמדד ונחתך בדיוק של מילימטר. כל תמונה מותאמת למקום ההולם עבורה, ומודבקת בהקפדה יתרה על המיקום והזווית. בחירת הצבעים לכל עמוד ועמוד והתאמת הטקסטורה של האלבום, ומינון אלמנטים הקישוטיים – הכל נעשה בקפידה יתרה מתוך מחשבה אישית על הנמען, או במקרה הזה הנמענת, של האלבום.

האם זו מתנה ייחודית? בזה אין ספק. אלבום בעבודת יד שמעוצב על פי הזמנה אישית הוא הכי ייחודי שיש. בניגוד לאלבומי תמונות דיגיטליים, המסתמכים על מאגר מוגבל ומוגדר של תבניות עיצוב, אלבום תמונות בעבודת יד שאני מכינה מעוצב ומוכן במיוחד על פי הזמנה, לאחר שהכרתי את הסיפור שהאלבום אמור לספר והתאמתי את העיצוב שלו במיוחד לכך. זה בהגדרה פריט שהוא one of a kind. בניגוד ליוצרות אחרות אשר מכינות אלבומים, אני לא מאמינה בהכנת אלבום ריק ללא תמונות, והכנסת התמונות בדיעבד. מעבר להיבטים הטכניים שזה מעלה (תמונות לאורך ולרוחב מישהו אמר? פרופורציות שונות של תמונות ממצלמה לעומת תמונות מהנייד?) יש כאן גם עניין עקרוני ומהותי של תפיסת עולם – מבחינתי האלבום הוא זה שצריך להתאים את עצמו לתמונות, ולא להיפך.

והאם זו מתנה משמעותית ובעלת ערך? גם כאן התשובה היא חד משמעית כן. אלבום תמונות משקף לנו את רגעי השיא שלנו, את הרגעים היפים שלנו. הוא מאגד בתוכו את ההיבטים הנפלאים ביותר של חיינו ושל האישיות שלנו ומשקף לנו כיצד אנחנו נתפסים בעיני האהובים שלנו. הוא מנחם ומחבק ומזכך את התחושה שחצי הכוס המלאה ללא ספק עוצמתית יותר.

אלבום התמונות שאמיר הזמין לנוגה כמתנה ליום ההולדת היה מתנה מושלמת, וגם אתם יכולים. כתבו לי באמצעות האתר או דרך הווטסאפ, ונתחיל להכין את מתנת יום ההולדת המושלמת עבור האהובים שלכם.