אלבום תמונות ייחודי, בדיוק כמוכם

לפני כמה שבועות יצא לי לשמוע שיחה בין שתי נשים שדיברו על האלבומים הדיגיטליים שהן הכינו למשפחות שלהן. שתיהן בגילאי הארבעים, אחת אמא לשלושה והשניה לארבעה, שתיהן נשות קריירה, אוהבות דברים יפים ומעוצבים, ושתיהן מכינות לילדים שלהן אלבומי תמונות דיגיטליים.

האחת הראתה לשנייה את האלבום האחרון שהכינה, והתפתחה ביניהן שיחה על העיצוב של האלבום. הייתה התרשמות גדולה מבחירת תבנית העיצוב והרקעים של עמודי האלבום, ואז האמא הראשונה, זו שהכינה את האלבום, אמרה לשניה היכן היא יכולה למצוא את הרקעים והתבניות האלו ולהשתמש בהם באלבומים שהיא מכינה.

אני לא רוצה לצאת נגד אלבומים דיגיטליים ככאלו, זה הכי עניין של טעם. יש כאלו שמתחברים, שזה נוח להם, ויש כאלו שפחות. בעיני החסרון הבולט ביותר של אלבום תמונות דיגיטלי הוא שהוא מוגבל לתבניות עיצוב מוגדרות מראש, גם אם המבחר גדול. הרי כמה אישי זה יכול להיות אם אפשר לראות בדיוק את אותו אלבום עם אותו עיצוב אצל מישהו אחר? אם אפשר להגיד על זה "איזה יופי! גם אני רוצה אחד בדיוק כזה".

אני חושבת שאלבום תמונות הוא מקום מצוין לחגוג בו את האינדיבידואליות שלנו. את זה שדווקא אי אפשר להיות בדיוק כמונו. כן, ברור שגם באלבום בעבודת יד אפשר להשתמש באותו מארז של דפים מדוגמים, אבל זה כל כך רחוק מליצור אותם אלבומים. באלבום בעבודת יד אפשר לכוון ולכייל את כל הפרמטרים של העיצוב כך שיתכתבו בצורה מדויקת עם ההעדפות הפרטיות של הלקוחה. אפשר לכוון את העוצמה של הצבעים, אפשר להתאים את מינון הקישוטים, אפשר להכניס יותר אלמנטים ומרקמים, ואפשר פחות.

אפשר לשלב בו פריטים פיזיים שיש רק לכם, כמו הצמיד מחדר הלידה אצל אמהות טריות, או ברכות לחתונה שכתבו רק לכם. אפשר להפליג עם היצירתיות מעבר לכל טמפלט או תבניות מוגדרת שמישהו עיצב כך שתתאים לכמה שיותר אנשים כדי שיורידו אותה מהאתר וישתמשו בה בעיצוב האלבום הדיגיטלי.

אני, אני רוצה להיפך. אני רוצה את האלבום שמתאים לכמה שפחות אנשים, למעשה, הוא מתאים רק למישהו אחד, לנמען שלו. אלבום ליום ההולדת ה-3 של אלה לא יכול להיות מתאים לאף ילדה אחרת שחוגגת שלוש, גם אם יש עוד ילדות בעולם שאוהבות את הצבע הסגול ונסיכות. האלבום הספציפי הזה בכיול העיצוב הספציפי הזה מתאים רק לאלה. ואלבום בר המצווה של ניתאי לא יכול להיות מולבש כמו תבנית על בר מצווה של ילד אחר, זה פשוט לא ילך.

אז בפעם הבאה שאתן עומדות להכין אלבום קחו רגע לחשוב האם תרצו להכין אלבום מתבנית מוכנה שמתאימה לכולם, או שתרצו אלבום שחוגג אתכם ואת הייחודיות שלכם ושלכם בלבד.