אלבום שנה ראשונה לתינוקת שכל כך חיכו לה

אלבום שנה ראשונה לתינוקת הוא תמיד אלבום מרגש באופן מיוחד. בכלל, תינוקת חדשה היא אושר עצום. יש נשים שעבורן כל הריון מסתיים בלידה של תינוק או תינוקת בריאים ושלמים. אבל עבור הרוב הגדול של הנשים זה לא המצב. אצל הרבה נשים יש יותר הריונות מאשר ילדים בריאים שמחכים להן בבית. לכל אישה הסיפור שלה במסע לאימהות, וגם לי בעצמי היה סיפור כזה בדרך להגעת הבת השניה שלי, גילי.

כאשר יפה הזמינה ממני אלבום שנה ראשונה עבור הבת שלה, שי, היא שיתפה אותי כמעט מן הרגע הראשון במסע שלה לאימהות של שי. מסע שנמשך כמעט עשר שנים. היא ניסתה ולא הצליחה, נפלה וקמה, נכשלה ולא ויתרה, עד שלבסוף המתנה שלה, השי שלה, נולדה בריאה ושלמה ומושלמת.

יפה ביקשה שהאלבום יהיה מרגש, ואיך אפשר שלא? הכמיהה לתינוקת והאושר הגדול בעיניים שלה מחזיקה אותה לבסוף אחרי כל השנים האלו, גם בעיצוב אפור ומשעמם האלבום הזה היה מרגש. מה שהופך אלבום למרגש זה לא העיצוב שאני בוחרת לו, אלא הסיפור הטמון בו. העיצוב עוטף את הסיפור, משקף אותו ומחבק אותו, לא יוצר אותו.

העיצוב שבחרנו לאלבום השנה הראשונה של שי היה עיצוב קלאסי ונקי. יפה רצתה אלבום גדול, בגודל 30X30, ועל אף שאני כבר כמעט ולא מכינה אלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד בגודל הזה, לא יכולתי לסרב לה. באלבום נכללו מעל מאה תמונות, ציטוטים משירים שיפה אוהבת לשיר לשי, וברכות ממנה ומהאחים הגדולים של שי, שהיו שותפים מלאים למסע להגעתה.

כל אלבום שנה ראשונה הוא מרגש ומיוחד, אבל באלבום הזה היה משהו עוצמתי הרבה יותר. דווקא בשקט שלו, ואולי כי כבר הכרתי את הסיפור שמאחוריו. זה הכוח שיש לאלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד, הם נוצרים בתוכם את הסיפור עם כל הרגשות שבו. הטקסטורות באלבום, המגע בתמונות, ההתעסקות עם העמודים הנפתחים והאלמנטים הקישוטיים – כל אלו יוצרים חיבור שמעביר את החוויה שבאלבום באופן מרבי וממצה.

אלבום שנה ראשונה לתינוקת הוא הזדמנות נפלאה עבורכם לספר את הסיפור של הגעת התינוקת שלכם לעולם. בין אם הסיפור שמאחורי ההגעה הזו הוא סיפור קורע לב של שנים, ובין אם התברכתם בהריון קליל ולידה במועד, זה הסיפור שלכם, וזה סיפור ששווה לספר אותו.