אלבום שנה ראשונה לזהר

זהר נולדה ביחד עם אחיה התאום, יובל. כצפוי בלידה ראשונה, ועוד של תאומים, לאמא שלהם הייתה המון מוטיבציה לצלם כמויות של תמונות, להנציח כל רגע בשנה הראשונה ובצמיחה הקסומה הזו שמתרחשת בה. כשמדובר בתאומים הנעיין נהיה אפילו מעט מורכב יותר, שכן רוצים לתת לכל אחד את המקום שלו ולצלם תמונות של כל אחד בנפרד, אבל לא לוותר על הקשר הכל כך מיוחד הזה ולמלא גם תמונות של שניהם יחד.

ביחס הפוך לרצון לצלם, עמד הזמן לערוך אלבום מכל התמונות האלו. אמא לתאומים, שבמקביל חוזרת לעבוד במשרה מלאה, וצריכה לג'נגל בין עשרות דברים לטפל בהם בכל יום ויום, ממש לא התפלאתי שהיא אמרה לי שהילדים כבר תכף בני חמש ועדיין אין להם אלבום שנה ראשונה.

אחרי שעברנו את שלב בחירת התמונות לאלבום ביקשתי מאמא של זהר שתגיד לי מה זהר אוהבת, אילו צבעים ודמויות היא תרצה לראות באלבום שלה. זה הרגע שאני הכי אוהבת בעיצוב אלבום תמונות בעבודת יד – היכולת להבין במדויק מי הולך לקבל את האלבום ולהיות מסוגלת לתפור לו את האלבום המושלם לטעם שלו, או שלה. לדעת אילו צבעים ודמויות וסגנון היא תאהב, ולהתאים את העיצוב באופן מדויק וללא פשרות במיוחד עבורה.

אמא של זהר סיפרה לי שזהר אוהבת את הצבע הסגול, והיא אוהבת חדי קרן ופרפרים. כמה כיף להיות ילדה בת חמש בחיי.

האלבום של זהר היה בגול 20X20, גודל מושלם עבור ילדה בת חמש להחזיק בעצמה ולעיין בו. זה גודל באמת מצוין לילדים, הוא לא מסורבל מידי, הם יכולים להחזיק אותו בצורה נוחה, וההורים לא חוששים לשלומו של האלבום.

באלבום של זהר היו מעל 90 תמונות, שזה המון, הכי הרבה שהכנתי, וזה דרש ממני המון יצירתיות בטכניקות העבודה שהשתמשתי בהן. היו לי עוד שני אילוצים חיצוניים שהצבתי לעצמי – אני לא אחזור על אותן טכניקות בין האלבום של זהר לאלבום של אחיה התאום, כל אחד מהם יקבל אלבום שתהיה לו את הייחודיות שלו; ואני לא אחזור על אותה טכניקה בתוך האלבום עצמו, כל עמוד חייב להיות שונה ומפתיע בפני עצמו.

האלבום של זהר יצא מדהים, עמוס בתמונות, בעמודים מתקפלים ותמונות שנפתחות, תמונות שנשלפות מתוך כיסים חבויים ועוד. אני יודעת שאני אומרת את זה על כל אלבום שאני מכינה, אבל באמת שזה האלבום הכי יפה שהכנתי.