אלבום חתונה באיחור של עשור? מושלם!

הן תמיד מתחילות בנימה מתנצלת, הכלות שלי. הן תיכננו להגיע לזה, והיה להן כבר דיל עם הצלם או שלפחות קיבלו הצעת מחיר ממנו, והן כבר ידעו שהן תרצנה את הפורמט של אלבום גדול לעצמן ועוד שניים קטנים להורים. אבל איכשהו זה לא קרה. החתונה הסתיימה והחיים המשיכו במסלולם, והיו לימודים ועבודה וילדים, ולפעמים אצל חלקן גם כל אלו קרו במקביל. הכוונה נשארה, אבל הביצוע התרחק.

והן תמיד מתנצלות על זה, כאילו שאנזוף בהן על הפרה של החוק הראשון בחייה של אישה נשואה – דאגי בהקדם לאלבום חתונה. אבל אין שום חוק כזה, ואין שום נזיפה. זה שאני עוסקת בעיצוב והכנת אלבומים זה לא רק מתוך אהבה למלאכה עצמה, זה גם מתוך הבנה שההתעסקות בזה היא מאד נישתית, ולא מתאימה לכולן, ובדיוק בשביל אלו שזה פחות כוס התה שלהן אני כאן כדי להגשים את הכוונות והרצון שהיה להן.

והאמת? שדווקא אלו שזה לקח להן יותר זמן, שמכינות את אלבום החתונה שלהן כשהן כבר חוגגות יום נישואין עשירי ויש כבר שלושה ילדים, דווקא הן, שחוזרות לתמונות מאותו יום מיוחד ויודעות לחשוב עליהן ברטרוספקטיבה, בהתבוננות על אותו יום כתחילתה של דרך משותפת ומורכבת, הן כבר למודות ניסיון ויודעות להפריד עיקר ותפל.

יכול להיות שבזכות הילדים הן כבר התמודדו עם אתגרים משפחתיים כאלו ואחרים, וכבר פחות חשוב להן לשחק לפי הכללים של הפוליטיקה המשפחתית של לספור כמה דודים מכל צד מופיעים בתמונות. יכול להיות שמרוצת השנים שעברו הן נפרדו מבן משפחה יקר או חבר אהוב, ודווקא תמונה איתו, תמונה לכאורה שולית, פתאום מקבלת משמעות חדשה.

במובן מסוים יש משהו מאד בוגר וחכם בעיצוב אלבום חתונה כשכבר עבר פרק זמן משמעותי לאחריה. זה כמו לכתוב את ההתחלה של הסיפור אחרי שכבר גילו לך מה קורה בפרק החמישי. אנחנו כבר יודעים אילו פרטים חשובים ואילו פרטים פחות, אם יש "אקדח שיורה במערכה השלישית" אנחנו נדע להראות אותו במערכה הראשונה. זה קצת ספוילר, אבל בצד זאת מאד מרגיע.

העיצוב של אלבומי חתונה כאלו בדרך כלל יהיה בוגר יותר, ולא נכנע לשטאנץ הקלאסי של צבעי לבן-ורוד-שחור-זהב. היתרונות של עיצוב אלבום תמונות בעבודת יד באמת באים לידי ביטוי בהכנה של אלבום שכזה, והיכולת להקשיב ללקוחה ולדייק את עיצוב האלבום לטעמה שלה, רק מעצימים את החוויה ומסלקים כל חשש וטון מתנצל שעוד היה קיים אצלה.

אז גם אם עברו שנתיים, או חמש, או עשרים מיום החתונה שלך, ועדיין מקננת בך הכוונה להכין אלבום שמתעד את אותו אירוע, דברי איתי, מבטיחה לך שהוא יצא עוד יותר מושלם ולא נרגיש בחסרונו של אף יום ובחרטה על אף דקה שלא עשית את זה מוקדם יותר.