אלבום הפרידה השמח של נעם ושי-לי

הן בכתה ב', הן חברות הכי טובות. אני מדמיינת את השיח בין האמהות שלהן מלווה כל תמונה שנשלחה בווטסאפ. הפעמים הראשונות בטח התחילו בגישוש כזה של "אז איך הן מסתדרות?" והאושר שבקריאת התגובה "הן מדהימות, משחקות כל כך יפה ביחד" ולאט לאט החברות התהדקה והווטסאפים כבר מזמן לא מרמזים על שום חשש, אלא להיפך, על ביטחון וודאות ושמחה עצומה על החברות הזו שנרקמה.

"וואי את לא מבינה איזה אלופות הן" היא בטח כתבה לה אחרי ששלחה את התמונה שלהן צובעות שלט לדוכן משותף ביריד בבית הספר; "את חייבת לראות את ההצגה שהן המציאו" היא כתבה לה כששלחה את התמונה שלהן מחופשות לאנה ואלזה וממחיזות את "לשבור את הקרח".

תמונות משותפות שנשלחו בווטסאפ מאמא לאמא, תמונות על אושר של אמא לראות את הבת שלה נהנית מחברות אמיתית והדדית וחווה את הקשר המאד ייחודי הזה ששמור לחברות בין שתי ילדות.

ככל שעבר הזמן החברות התהדקה ויצאה מגבולות הפליידייטס בבתים. תמונות משולשות של שתי בנות ואחת האמהות מימי כיף משותפים. בד בבד התחזקה גם החברות בין האמהות עצמן. התמונות המשולשות הפכו לתמונות מרובעות של שתי נשים ושתי נשים קטנות לידן בערב הכנת קאפקייקס או יציאה לאכול יחד במסעדה או יום כיף בחוף הים. והתמונות המרובעות הפכו לתמונות סלפי משותפות, של שתי האמהות, שכבר יצאו לבלות  לבדן, בלי הילדות.

סיפורה של חברות שמסופר דרך תמונות בווטסאפ.

כשהמשפחה של נעם הודיעה שהיא עוזבת את העיר ועוברת דירה, אני מתארת לעצמי שזה היה אירוע לא פשוט לעיכול עבור ארבעתן. בוודאי עבור הילדות שנאלצות להתמודד עם החדשות ועם המציאות של התראות לעיתים רחוקות ובלי הקשר המידי שנהנו ממנו עד כה.

האלבום שהן הזמינו כמתנת פרידה מספר את סיפורה של החברות הזו. אלבום צבעוני, שמח, חי ומלא בכל טוב. כיתובים ליד התמונות ועל התמונות, עמודים שנפתחים ושימוש בתגיות, אלבום שכולו חגיגה. אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד שהוזמן כמתנת פרידה ועוצב בהשראת החברות המקסימה שנרקמה ביניהן. אלבום פרידה שמח.