אלבום הברכות ליום ההולדת של אתי

כאשר חיים התקשר אליי להתעניין באלבום תמונות משולב ברכות לכבוד יום הולדת ה-60 של אתי, אישתו, היה לי ברור כבר מהשיחה הראשונה שהאלבום הזה יהיה משהו מיוחד. היה משהו בתיאור שחיים נתן, בבחירת המילים לתאר את הטעם העיצובי של אתי – השראה ממיכל נגרין, אלבום שיהיו בו פינות שחורות לתמונות, אישה שאוהבת טבע ושורשיות. וגם הסדר שחיים עבד בו, חלוקה מסודרת לתיקיות לפי מברכים, וכל אחד עם תמונה, טקסט של ברכה בפורמט וורד כמו שביקשתי, וגם טקסט של שיר, כי אתי מאד מאד אוהבת שירה עברית.

האלבום הזה דרש עבודה קפדנית ומדויקת. כל ברכה באורך אחר, כל שיר שנבחר באורך אחר, ולכל מברך מצורפות בין תמונה לשלוש, חלקן לאורך וחלקן לרוחב. מלאכת מחשבת של עיצוב. לכל מברך הוקדש עמוד באלבום לפי הנתונים הטכניים שהיו לפניי. באלבום רגיל שבו התמונות הן בדרך כלל בגודל אחיד, ואז אפשר להשתמש בטכניקות כמו מפל תמונות או לאגד כמה תמונות בסרט. אבל עכשיו כל פריט תוכן היה בגודל אחר ודרש התייחסות אחרת. האלבום הזה היה אתגר עיצובי מורכב מאד.

מבחינת העיצוב ההפניה של חיים לסגנון של מיכל נגרין הדהד בי. מצאתי את מארז הניירות המושלם, בגווני אדמה וחמרה, ירוקים ודוגמאות של פרחים. במארז הזה היו גם ניירות עם חלוקה פנימית למסגרות עם פינות שחורות, בדיוק אבל בדיוק כפי שחיים רצה שיהיו. האלבום הזה לגמרי היה שייך לאותם מקרים שבהם אני רוכשת מארז ניירות כי אני יודעת שהוא יהיה מושלם לאלבום מאד מסוים, וכאשר האלבום הזה מגיע ההתאמה למארז כל כך מדויקת שאני תוהה אם הלקוח קרא את המחשבות שלי לפני שהתקשר להזמין את האלבום.

האלבום שחיים הזמין לאתי, אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד משולב עם ברכות ושירים, הכיל מעל שמונים פריטי תוכן באלבום שגודלו 20 ס"מ על 20 ס"מ. האלבום הזה שיקף במדויק עד כמה נכון זה שאני זו שמתאימה את עצמי להזמנה הספציפית, במקום לאלץ את האלבום להתכווץ לתוך תבנית גנרית מובנית מראש. אלבום כל כך מגוון כמו שחיים הזמין פשוט לא היה יכול להגיע לכזו רמה אישית ומיוחדת בשום פורמט אחר. מתנה אישית, מלאת משמעות והכי מרגשת שיש.