אלבום ברכות לחתונה

מה אתם עשיתם עם כל הברכות שקיבלתם לחתונה?

איגדתם את כולן בגומייה ושמתם בקופסת נעליים בארון? הכנסתם לקופסה שבה נשמרים כל הדברים שקשורים לתכנון החתונה?

אהרון ומוריה התחתנו לפני שנה, וכמו רובכם, גם הם איגדו את הברכות בגומייה ושמרו בארון. אבל זה לא היה מספיק, וזה קצת ישב על אהרון. כל כך הרבה מילים חמות כתבו להם, כל כך הרבה איחולים לבביים.

לכבוד יום הנישואין הראשון שלהם הוא החליט להפתיע את מוריה ולקחת את כל הברכות האלו ולשלוח אותן אליי, כדי שאכין לו אלבום ברכות יפה ומעוצב.

מבחינה טכנית דובר באתגר לא פשוט בכלל.

מעל שמונים ברכות, כאלו שנכתבו על גב המעטפה של האולם, כאלו שנכתבו על פתקה מרובעת קטנה, כאלו שנכתבו בכרטיס ברכה מהודר וכאלו שנכתבו על נייר מכתבים מקושט. ברכות קטנות וברכות בגודל של עמוד מלא.

הדבר הראשון שעשיתי היה לחלק את הברכות לפי הגודל שלהן כדי שאוכל לעצב את הזרימה ההרמונית בין העמודים השונים של האלבום.

את הברכות הקטנות יותר, אלו על גבי המעטפות, המעט מקומטות, אותן הדבקתי על גבי נייר סקראפ שחור ויצרתי "מפל" ברכות סגור בסרט תחרה. באופן הזה טושטשו השוליים המחוספסים של הברכות האלו ויצרתי מסגרת מדויקת ומשורטטת גם להן.

פלטת הצבעים שבחרתי לאלבום הייתה קלאסית מאד בגווני שחור-אפור-לבן-ורד, והקפדתי על בחירת ניירות מדוגמים בעיצובים נקיים יחסית, כדי לא להעמיס על העושר והצבעוניות של הברכות עצמן.

האלבום היה בגודל 30X30, והוא הגיע לאהרון בדיוק בזמן כדי לתת אותו למוריה כמתנה ליום הנישואין.

כשהעליתי תמונות של האלבום לעמוד הפייסבוק שלי נדהמתי מכמות התגובות שקיבלתי, וכבר באותו יום נעשו עוד שתי הזמנות של אלבומי ברכות חתונה. זה רק אישש לי את מה שהיה לי ברור – הגומייה בקופסה לא מספיקה. היא לא באמת מכבדת את הטקסטים הכל כך אישיים ומרגשים שכותבים לנו בברכות לחתונה.

אלבום הברכות שלנו הוא אלמנט משלים הכי טבעי בעולם לאלבום החתונה עם תמונות החתונה עצמן. אפשר להכניס אליו את ההזמנה לחתונה, אפשר לשלב בו ברכות שבני הזוג כותבים אחד לשניה, אין גבול ליצירתיות שאפשר להגיע אליה.

ככה זה כשהאלבום מעוצב בעבודת יד מלאה ונבנה מאפס לפי הטעם העיצובי שלכם והחווייה שאתם רוצים לקבל מהאלבום.