אלבום במבצע

יש אלבומים שתהליך איסוף החומרים אליהם מצד הלקוחה הוא פשוט וגלוי. שולחים לי את התמונות בווטסאפ, דרך שיתוף תיקייה בכונן משותף או דרך תוכנות שליחת קבצים גדולים כמו ג'מבו מייל. התמונות בדרך כלל נמצאות ממילא במכשירים הניידים או המחשב של הלקוחה וזה קל ופשוט.

אבל יש מקרים שבהם הלקוחה מזמינה אלבום בהפתעה למישהו אחר, וליקוט התמונות הופך למבצע לוגיסטי מורכב וחשאי. כך היה המצב בתחילת אוגוסט 2020, עמדו בפני שלוש הזמנות לאלבומים שכולם הצריכו התגייסות ותפעול האירוע ברמה די גבוהה מצד הלקוחה כדי לאסוף את כל החומרים תוך שמירת אלמנט ההפתעה.

ראשית, היה את אלבום בת המצווה שמיטל הזמינה בהפתעה עבור הבת שלה. התמונות ממילא היו אצל האם, זה קל, אבל למצוא זמן במהלך החופש הגדול שבו האם יכולה פשוט להיעלם לה עם המחשב המשפחתי לכמה שעות על מנת שנוכל לעבור על התמונות יחד ולתאם איזו תמונה שייכת לאיזה נושא באלבום – זה כבר מורכב. בנוסף, מיטל ביקשה מבני המשפחה והחברים שיכתבו ברכות לכלת המצווה, כך שמעגלים השותפים לסוד גדל מאד וכולם נשבעו שלא לקלקל את ההפתעה.

שנית, אלבום כמתנת יום הולדת מרגשת, אישית וייחודית שקים הזמינה לבן הזוג שלה, שון. היא שלחה לי כמות גדולה של תמונות משותפות אבל הגדילה לעשות וקשרה קשר עם האמא של בן הזוג על מנת לאתר גם תמונות מהילדות שלו. וכך, במבצע משותף עם ההורים של שון קים קיבלה את התמונות הרצויות ויצאנו לדרך עם הכנת אלבום זוגי מתוק במיוחד.

שלישית, היה את המבצע הלוגיסטי אולי המורכב ביותר שנתקלתי בו – הכנת ספר המתכונים בחמישה עותקים (!!!) לכל שבט רזיאל המורחב. האמא הגדולה של המשפחה, רוני, רתמה את הבנות ואת הכלות וחילקה לכל אחת את רשימת המטעמים שעליה להכין, ולא רק להכין אלא גם לצלם, ולא רק לצלם אלא גם לצלם את תהליך ההכנה ועל כל זה רצוי שגם הנכדים יהיו שותפים כי בכל זאת מדובר באלבום משפחתי. חמש משפחות אפו ובישלו במשך שבועיים, צילמו וצילמו עוד ואז צילמו שוב, ולבסוף אספנו את כל החומרים ויכולנו לצאת לדרך עם הכנת האלבום.

זה מקסים בעיני, ומחזק בדיוק את הרעיון והמסר שאני מנסה להעביר באמצעות העסק הזה – העיסוק בהנצחת הזיכרונות שלנו הוא יותר מאשר עניין טכני וסתמי של קיפולי נייר. התהליך עצמו הוא משמעותי ומגבש, מלכד אותנו סביב מה שחשוב ומחדד לנו את סדר העדיפויות שלנו בחיים, ובעיקר מדובר על התרגשות עצומה מהענקת מתנה מרגשת וייחודית לאהובים שלנו.