אלבום בהזמנה למלכת הזמנות האלבומים

אחת הלקוחות הראשונות שהתקשרה אליי להזמין אלבום הייתה נורית. היא התעניינה לגבי אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד במתנה לכבוד יום ההולדת השני של הנכד שלה, בן. היא העבירה לי את התמונות דרך הווטסאפ וביקשה שניפגש כדי שתוכל להעביר לי כמה פריטים פיזיים.

מאד שמחתי על ההזמנה הזו, הרי כל העניין והיתרון של אלבום תמונות מעוצב בעבודת יד על פני אלבום תמונות דיגיטלי הוא הגמישות, היצירתיות, והיכולת לשלב פריטים פיזיים שאינם רק תמונות. כך, האלבום יוצא מעניין, מגוון, ונוצר בתוכו באופן אמיתי וכנה את הזכרונות שלנו, שהם כידוע הרבה יותר מרגעים שצולמו והונצחו בתמונות.

כאשר נפגשנו נורית העבירה לי תיקייה ובה פרחים מיובשים. אלו היו פרחים שהיא קטפה מהגינה וייבשה אותם. עלי כותרת נפלאים בצהוב וסגול של אמנון ותמר, מהגדולים היפים האלו, וגם מהקטנים השובבים. היא סיפרה לי שהיא והנכד אוהבים לעבוד יחד בגינה. זה גיל כזה, כשהם מפתחים את המוטוריקה שלהם ונהנים לחוות מגע של מרקמים חדשים. הם טומנים את הידיים באדמה ללא מורא, חופרים גומות קטנות ושותלים בהן שתילים, משקים עם המשפך (וזה ממש לא נורא אם הבגדים מקבלים השקיה קלה אף הם), ועוקרים עשבים שוטים.

זמן איכות אמיתי של סבתא ונכד.

כך עברו להן שנתיים. נורית המשיכה להזמין ממני אלבומים לכבוד ימי ההולדת של הנכדים שלה, והאלבומים האלו המשיכו להיות מעטורים בפרחי גינה מיובשים שהודבקו בהקפדה יתרה ובעדינות הראויה אל תוך עמודי האלבום עצמו.

כמה שמחתי לקבל טלפון מהבן של נורית, שסיפר שלקראת יום הולדתה ה-70 של נורית הם החליטו כל הילדים להזמין עבורה אלבום זהב. זה נראה כל כך טבעי ומתבקש. בתור מי שמזמינה בעקביות אלבומי תמונות מעוצבים בעבודת יד עבור הנכדים שלה, הרי היא בוודאי תדע להעריך את ההשקעה והמחשבה שבהזמנת אלבום שכזה גם עבורה עצמה.

בשבילי באופן אישי זה היה מאד מרגש. ברוב המכריע של המקרים אני איני מכירה את הנמען של האלבום בעצמו, אלא אני מכירה אותו דרך העיניים האוהבות של מי שהזמין עבורו את האלבום. אני מכירה את הסגנון העיצובי שלו ואת הצבעים שהוא אוהב דרך הסיפורים שמספרים לי עליו, ואני מבינה איך לעצב לו את האלבום לפי התמונות שלו.

אבל הפעם זה היה ממש מיוחד. אני כבר מכירה את נורית ויודעת איזה סגנון עיצובי ידבר אליה. אני יודעת על מה היא מקפידה ומה היא מבקשת במיוחד באלבומים לנכדים, אני מכירה את צורת המחשבה שלה ואת המשמעות של אלבום תמונות עבורה.

העיסוק הזה מביא איתו תמיד סיפורים שהם חד פעמיים, וזו זכות גדולה עבורי להיות חלק מהסיפורים האלו. אלבום הזהב של נורית, מלכת ההזמנות, אלופת הזמנות האלבומים לנכדים. הוא יצא מושלם, ואני חושבת שהם קלעו בול בחשיבה על מתנת יום הולדת מרגשת, אישית ובאמת ייחודית ליום ההולדת השבעים של נורית.