איך משדרגים אלבום תמונות מעוצב

אני לא אוהבת תבניות גנריות. אני חושבת שזה מפספס את כל הייחודיות שטמונה בכל אחד מאיתנו, בסיפור שלנו וברגעים בחיים שלנו שאנחנו בוחרים להנציח בתמונות. המחשבה על תבנית מוכנה מראש לאלבום מסוג מסוים, כמו אלבום שנה ראשונה לתינוק, אלבום בת מצוה או אלבום חתונה, נתפסת בעיני כחוטאת למטרה. למטרה שלי בכל אופן. כשאני מכינה לילדים שלי אלבום, או אלבום תמונות מטיול שלנו בחו"ל, אני רוצה שהאלבום ישקף את הייחודיות שלנו. הרי החוויות והזכרונות שיהיו למשפחה שלנו ממקום מסוים הם שונים מאלו שיהיו למשפחה אחרת שביקרה באותו מקום, אז איך אפשר לשטח את כל העומק הזה לכדי איזו תבנית סתמית וגנרית שהוכנה בלי בכלל להכיר אותנו?

אז נכון, שאפשר להכין אלבום ייחודי ואישי גם באמצעות תוכנות הכנת אלבומים דיגיטליים, אבל אותי זה לא מספק. אני רוצה עוד. הזכרונות שלנו לא מצויים רק בתמונות, אז למה לצמצם את האלבום שלנו רק לתמונות? מה לגבי פריטים פיזיים? למה להתפשר על אלבום אחד ו(במקרה הטוב) איזו קופסת נעליים לצורך שימור המזכרות האחרות?

אחד הדברים המקסימים ביותר בעיני באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד הוא היכולת לשדרג אותו מסתם עוד ספר תמונות לכדי תיבת אוצר של זיכרונות, ולכלול בה גם פריטים פיזיים. הצמיד מחדר הלידה, ההזמנה המקורית לחתונה, הציור שהילד צייר לכבוד יום ההולדת, מכתב מקורי בכתב יד שחבר אהוב כתב מזמן ונשמר, תעודות מקוריות ועוד כיד הדמיון הטובה. אני אוהבת לשלב באלבומים של הילדים שלי את הברכות שהם קיבלו לימי ההולדת שלהם מחברים ומשפחה, באלבומי הטיולים שלנו אני מקפידה להדביק כרקע את העלונים עם המפות וההסברים מהמקומות שטיילנו בהם ולכתוב את כל ההערות המלוות בכתב היד שלי, לא בהדפסה. כמה שיותר אישי כך יותר מדויק לחוויה המקורית שאותה אני רוצה לתעד.

על ידי שילוב פריטים פיזיים בעלי משמעות בתוך האלבום אנחנו מעניקים לו מימד אישי עוצמתי במיוחד, ויוצקים עוד עומק לזכרונות ולחוויות שאנחנו בוחרים להנציח. את התוספות האלו ניתן לשלב רק באלבום בעבודת יד, שעוצב והוכן תוך מחשבה מדויקת עליכם ועל הסיפור שאתם רוצים לספר. רק אלבום בעבודת יד יכול להכיל חוויה הוליסטית ומלאה של הסיפור שלכם, ולתת מקום וביטוי לסיפור שמסופר גם באמצעים נוספים מעבר לתמונות.