איך בוחרים תמונות לאלבום שנה ראשונה

כל הזמנה של אלבום שנה ראשונה לתינוק או לתינוקת מתחילים במטר תמונות שמציפות את תיבת הווטסאפ או האימייל שלי. עשרות ומאות רבות של תמונות. באופן טבעי לא ניתן להכניס את כל התמונות לאלבום וצריך לעשות פעולה מסוימת של סינון ומיון. מבחינתי העזרה במיון התמונות היא חלק בלתי נפרד מהשירות ומהכנת האלבום. דרך המסע המשותף של גיבוש תמהיל התמונות לאלבום אני לומדת להכיר את הלקוחה שלי, להבין מה ומי חשוב לה, את סדר העדיפויות שלה, וזה מחדד את החוויה שהיא רוצה לקבל מהאלבום.

הגדרת מספר התמונות שייכנסו לאלבום תלויה גם בהיבטים טכניים כמו הגודל של האלבום וגם בשיקולים אישיים של כל לקוחה כדוגמת התקציב שיש לה לטובת הפרויקט. המחיר של האלבום נקבע על פי מספר התמונות שיש בו ולכן זה העוגן הראשון שצריך להגדיר.

בדרך כלל אלבומי שנה ראשונה אצלי יהיו סביב ה-60 או 70 תמונות לאלבום.

השאלה הראשונה שמתלווה להחלטה על כמות התמונות היא האם זה יספיק, האם זה לא מעט מידי. אחרי ניסיון של עשרות אלבומי שנה ראשונה אני כבר יכולה להגיד במלוא הביטחון – לא רק שזה מספיק, אלא זה מתאים, ומדויק, ונכון, ומביא לידי ביטוי את  ההתפתחות והצמיחה של התינוק וגם של המשפחה בשנה המשמעותית הזו.

אז איך אני מצמצמת מאות תמונות לכדי ה-70 הנבחרות שייכנסו לאלבום? בעבודת נמלים קפדנית ומדוקדקת ועם המון רשימות. ברמת המאקרו יש כמה שיקולים שחשוב להתייחס אליהם – ראשית, חשוב לשמור על פרופורציה בין החלקים השונים של האלבום, ולא "לבזבז" במירכאות הקצאה של 12 תמונות רק על הדלקת הנרות מחנוכה. שנית, צריך שתהיה פרופורציה לא רק בין הנושאים והאירועים, אלא גם בין האנשים המופיעים בתמונות. חשוב לתת מקום לתמונות של התינוק לבדו אבל גם תמונות בייצוג שווה עם ההורים, האחים וכו'.

את שני העוגנים האלו צריך להצליב. אפשר להשתמש בתמונות מהברית כדי לכלול באלבום תמונות של המשפחה המורחבת. תמונות מחגים כמו פורים או שבועות הן הזדמנות מעולה לתת ייצוג לתמונות משפחתיות עם ההורים והאחים, וכך לשמור על תמונות של התינוק לבדו לרגעים היומיומיים שרוצים להנציח ונקודות ציון אישיות של התינוק כמו הפעם הראשונה שנעמד, שאכל אוכל מוצק וכו'.

אלבום שנה ראשונה הוא מזכרת אישית ומתוקה משנה כל כך משמעותית, אין ספק ששווה להשקיע בה ולנצור אותה באלבום תמונות מעוצב בעבודת יד, שיהווה מזכרת מרגשת וייחודית עבורכם, ובדיוק כמו התינוק שלכם – אין עוד אחד כמוהו בכל העולם!